• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Що треба знати громадянам під час спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19
Опубліковано 30 березня 2020 року о 19:34

Що треба знати громадянам під час спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 березня 2020 року)


Дорогі українці, існуючі чисельні проблеми сьогодення вимагають від нас чіткої взаємодії для їх подолання. У цьому контексті Посольство підготувало інформацію, яка, на нашу думку, може бути корисною для багатьох із вас.

1. З метою надання вчасної консульської допомоги та захисту громадян Посольство та консульські установи України в РФ розгорнули програму «Захист». Більш докладно на сторінці:

https://www.facebook.com/groups/212044793220902/?source_id=1487838151439540

2.  Відповідно до звернення Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби Посольство закликає всіх громадян України в Російській Федерації розглянути можливість тимчасово подовжити своє перебування в Російській Федерації.

У разі необхідності продовження дозволу компетентних властей на перебування в Російській Федерації просимо звертатись до відповідних територіальних органів МВС РФ з питань міграції. (роз'яснення МВД РФ).

3. На даний час поки ще залишається можливість в’їхати на територію України автомобільним транспортом, де це дозволено. Для побудови маршруту, будь ласка, скористайтесь картою на сайті Державної прикордонної служби України https://dpsu.gov.ua/ua/map

Звертаємо увагу, що пішохідні пункти пропуску на українсько-російському кордоні тимчасово не працюють.

Ми знаємо, що багато з вас бажають повернутись на Батьківщину. Посольство, в межах своїх можливостей робило, робить і буде робити все, щоб захистити вас та допомогти.

4. Звертаємо увагу, що з 16 березня 2020 року встановлено тимчасову заборону на перетинання державного кордону на в’їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства (далі – іноземці).)

Зазначена тимчасова заборона не стосується іноземців, які:

- мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні;

- є подружжям або дітьми громадян України;

- є працівниками іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;

- є водіями та обслуговуючим персоналом вантажних транспортних засобів;

- є членами екіпажів.

Більш докладно за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/287-2020-%D1%80

5.  Акцентуємо Вашу увагу, що Урядом України прийнято постанову від 29 березня 2020 р. № 241, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Змінами, зокрема, передбачено, що особи, які відвідували країни/регіони із місцевою передачею вірусу в громаді, вважаються такими, що мали контакт з хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, і підлягають обов’язковій обсервації (ізоляції) протягом 14 днів після перетину державного кордону у спеціалізованих закладах, які визначаються Київською міською, обласними державними адміністраціями.

Просимо також дотримуватись після повернення додому режиму самоізоляції. Більш докладно на сайті  Міністерства охорони здоров’я України за посиланнями https://cutt.ly/WtmVXuf

Слідкуйте за нашими оголошеннями на сайті Посольства та у мережі Facebook, а також рекомендаціями подорожуючим на сайті МЗС України та вебресурсі "Поради подорожуючим від Консульської служби України".

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux