• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Режим в’їзду
Опубліковано 18 лютого 2020 року о 11:24

Порядок безвізових поїздок громадян України на територію Російської Федерації регламентується Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації від 16 січня1997 року.

Громадяни України можуть в’їжджати, виїжджати, перебувати і  пересуватися територією Російської Федерації без віз з дотриманням правил перебування і реєстрації, що діють в Росії, по документах, що посвідчують особу і підтверджують громадянство України. Такими документами є:

 1. Паспорт громадянина України. (для в'їзду на територію України з території РФ)
 2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
 3. Дипломатичний паспорт.
 4. Службовий паспорт.
 5. Проїзний документ дитини.
 6. Свідоцтво про народження для дітей віком до 16 років (для в'їзду на територію України з території РФ у супроводі батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або осіб, уповноважених на це батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками).
 7. Посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або витягу з неї).
 8. Посвідчення особи на повернення в Україну (тільки для повернення в Україну).
 9. Посвідчення члену екіпажу повітряного судна.

Громадяни України (які в’їхали в РФ не з метою працевлаштування) на основі взаємності звільняються від реєстрації у компетентних органах за місцем їхнього перебування на території Російської Федерації, якщо термін такого перебування не перевищує 90 днів з моменту в’їзду в Росію, за наявності у них міграційної картки з позначкою органів прикордонного контролю, проставленої при в’їзді на територію Російської Федерації.

Необхідно мати на увазі, що відповідно до статті 26 Федерального Закону „Про порядок виїзду  із  Російської  Федерації  і  в’їзду  в  Російську  Федерацію” № 114-ФЗ від 15.08.1996 може бути встановлено заборону на в’їзд в Росію протягом 3 років для іноземців та осіб без громадянства, які під час свого попереднього візиту перевищили дозволений термін перебування в РФ на 30 і більше діб, за винятком випадків, коли виїхати з території РФ було неможливим (у зв’язку з необхідністю екстреного лікування; тяжкою хворобою або смертю близького родича в РФ; внаслідок непереборної сили (надзвичайних і невідворотних за даних умов обставинах) або інших явищ стихійного характеру).

Крім того, статтею 322 Кримінального Кодексу РФ встановлено кримінальну відповідальність за перетин державного кордону РФ при в’їзді в Російську Федерацію іноземним громадянином або особою без громадянства, в’їзд яким в Росію завідомо для винного не дозволений на підставах і в порядку, передбачених російським законодавством.

Відповідно до законодавства РФ інформація про підстави для встановлення заборони на в’їзд до РФ надається особисто суб’єкту персональних даних або його законному представнику на підставі нотаріально засвідченого доручення.

Таким чином, заявники можуть особисто або через законного представника звернутися до Головного управління з питань міграції МВС РФ (107078, м.Москва, Боярський провулок, 4) або направити до відповідного міграційного органу РФ електронне звернення шляхом заповнення спеціальної форми із зазначенням персональних даних на офіційному сайті Головного управління з питань міграції МВС РФ https://гувм.мвд.рф у розділі “Онлайн-запись на прием”.

Перетин державного кордону громадянами України, які проживають у прикордонних з Російською Федерацією регіонах України,  регламентується Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетину українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації від 18 жовтня 2011 року.

Згідно з цією Угодою громадяни України – жителі прикордонних регіонів можуть перетинати державний кордон у  місцевих пунктах пропуску того регіону, жителями якого вони є, і перебувати на території РФ в межах регіону, в який вони в’їхали через місцевий пункт пропуску.

Громадяни України – жителі прикордонних регіонів перетинають державний кордон на умовах зазначеної Угоди на підставі таких документів:

 1. Паспорт громадянина України (за наявності відмітки про реєстрацію постійного проживання в прикордонному регіоні).
 2. Свідоцтво про народження (для дітей до 16 років, за умови перетину кордону у супроводі батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, або осіб, уповноважених на це батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками) та витяг з домової книги (довідка), що підтверджує постійне проживання дитини у прикордонному регіоні.
 3. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (за наявності відмітки про реєстрацію постійного проживання у прикордонному регіоні).
 4. Довідка про втрату документів.

Громадяни України – жителі прикордонних регіонів, які перетинають кордон на умовах цієї Угоди, можуть перебувати на території прикордонних регіонів Російської Федерації без реєстрації, якщо термін такого перебування не перевищує 90 днів з моменту в’їзду на територію Росії. Під час перетину кордону міграційні картки не заповнюються.

Якщо в період перебування на території відповідного регіону Російської Федерації громадяни України – жителі прикордонних регіонів втратили або пошкодили документи, вони зобов’язані негайно повідомити про це органи внутрішніх справ РФ, які після встановлення особи згаданих громадян України видають їм довідку про втрату документів для негайного їх повернення на територію України.

Правила проходження митного кордону

При переміщенні через митний кордон Російської Федерації товарів для особистого користування, необхідно:

 1. заповнити пасажирську митну декларацію у разі, якщо є товари, що підлягають декларуванню;
 2. надати митному органу документи, на підставі яких заповнена пасажирська митна декларація, в тому числі підтверджуючих сплату митних платежів або забезпечення сплати митних зборів, податків;
 3. пред'явити декларовані товари на вимогу посадової особи митного органу;
 4. у разі необхідності сплатити належні митні платежі або забезпечити сплату митних зборів, податків.

При проходженні через митний кордон Російської Федерації митному декларуванню підлягають (заповнюється пасажирська митна декларація):

 1. товари, митна вартість яких перевищує 1500 євро в еквіваленті та (або) загальна вага яких перевищує 50 кг;
 2. грошові кошти (банкноти, казначейські білети, монети, за винятком монет із дорогоцінних металів) та (або) дорожні чеки на загальну суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 доларів США;
 3. грошові інструменти (векселі, банківські чеки, цінні папери);
 4. дорогоцінні метали: що ввозяться тимчасово, вивозяться (за винятком ювелірних виробів, що вивозяться тимчасово);
 5. дорогоцінні каміння;
 6. культурні цінності;
 7. державні нагороди Російської Федерації, які вивозяться;
 8. тварини і рослини, що знаходяться під загрозою зникнення, їх частини, а також отримана з них продукція;
 9. зброя та боєприпаси;
 10. алкогольні напої в кількості, що перевищує 3 літри;
 11. наркотичні засоби і психотропні речовини у вигляді лікарських засобів за медичними показаннями за наявності відповідних документів;
 12. радіоелектронні засоби та (або) високочастотні пристрої цивільного призначення, в тому числі ті, що вбудовані або входять до складу інших товарів;
 13. товари для особистого користування, що ввозяться в супроводжуваному багажі, якщо фізична особа, яка їх переміщує, має несупроводжуваний багаж;
 14. інші товари, визначені митним законодавством РФ.

Заборонені для переміщення через митний кордон Російської Федерації:

 1. наркотичні та психотропні речовини, а також сильнодіючі лікарські засоби без медичних показань, при відсутності відповідних документів;
 2. культурні цінності, щодо яких оголошено розшук;
 3. тварини, які знаходяться під охороною світової спільноти.

Без сплати митних зборів, податків на територію РФ ввозяться товари, якщо вартість таких товарів не перевищує 1500 євро та вага товарів не перевищує 50 кг. У разі перевищення застосовується єдина ставка митних зборів (до товарів в частині їх перевищення) в розмірі 30% митної вартості, але не менш ніж 4 євро за 1 кг. Якщо кількість алкогольних напоїв більше 3 літрів, але не перевищує 5 літрів на одну особу, яка досягла 18-річного віку, сплачуються митні платежі в розмірі 10 євро за 1 літр в частині перевищення. Більше 5 літрів  алкогольних напої ввозити заборонено.

Дозволені до ввезення тютюн і тютюнові вироби, але не більше 200 сигарет або 50 сигар, або 250 грамів тютюну, або зазначені вироби в асортименті загальною вагою не більше 250 грамів у розрахунку на одну фізичну особу, яка досягла 18-річного віку.

Сильнодіючі лікарські препарати не забороняється ввозити при наявності довідки від лікаря про необхідність їх прийому в кількості, необхідній на термін перебування за кордоном.

Товари для особистого користування, переміщення яких фізичними особами через митний кордон Російської Федерації допускається з дозволу державних органів:

 • зброя, її основні частини, боєприпаси - для їх переміщення необхідно отримати дозвіл органів внутрішніх справ РФ;
 • культурні цінності - необхідно отримати дозвіл на вивезення культурних цінностей, що видається Росохоронкультури;
 • тварини і рослини, що знаходяться під загрозою зникнення, їх частини, а також отримана з них продукція – необхідно отримати дозвіл СІТЕС, що видається Росприроднагляду;
 • радіоелектронні засоби та (або) високочастотні пристрої цивільного призначення – необхідно отримати дозвіл Роскомнагляду.                                                                                                                                                             
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux