• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
ДО УВАГИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ! Зміни у міграційному законодавстві РФ
Опубліковано 18 лютого 2020 року о 11:23

21 липня 2014 року Президентом РФ був підписаний Федеральний закон № 230-ФЗ «Про внесення змін у Федеральний закон «Про правове положення іноземних громадян в Російській Федерації». 22 липня ц.р. він був опублікований на офіційному веб-порталі правової інформації pravo.gov.ru та набрав чинності.

Відповідно до закону, іноземці, які прибули в РФ у порядку, що не потребує отримання візи (у т.ч. громадяни України), можуть оформити дозвіл на роботу або патент виключно, якщо вони вказали в міграційній карті як мету їх візиту в Росію – «робота».

Звертаємо увагу, що територіальні органи з питань міграції РФ приймають клопотання про видачу дозволів на роботу та патентів від іноземних громадян, які в’їхали на територію Росії, починаючи з 22 липня 2014 року, виключно при пред’явленні міграційної карти, в якій метою візиту зазначено «робота».

 Щодо внесення змін до міграційного законодавства РФ

Повідомляємо, що в Російській Федерації набрали чинності Федеральний закон “Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації” № 224-ФЗ від 23.07.2013 та Федеральний закон “Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації з метою вдосконалення міграційного законодавства і відповідальності за його порушення” № 207-фз від 23.07.2013.

Федеральним законом “Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації” № 224-ФЗ від 23.07.2013 вносяться зміни у федеральні закони “Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію”, “Про наркотичні засоби і психотропні речовини” та “Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації”.

Зокрема, внесеними змінами встановлюється можливість обмеження права іноземного громадянина на в'їзд в Російську Федерацію, якщо він два і більше рази протягом трьох років притягувався до адміністративної відповідальності на території Російської Федерації, а також якщо іноземний громадянин передається іноземною державою у відповідності з міжнародним договором Російської Федерації про реадмісію, але не має законних підстав для перебування (проживання) в Російській Федерації.

Також забороняється в'їзд в Російську Федерацію іноземному громадянину, якщо стосовно нього винесено рішення про депортацію, реадмісію або адміністративне видворення за межі Російської Федерації, або в період свого попереднього перебування в Російській Федерації він був переданий іноземною державою Російській Федерації відповідно до міжнародного договору Російської Федерації про реадмісію, або має незняту або непогашену судимість за вчинення умисного злочину, або два і більше рази протягом одного року притягувався до адміністративної відповідальності.

У разі повторного винесення щодо іноземного громадянина рішення про депортацію, реадмісію або адміністративне видворення за межі Російської Федерації термін обмеження його права на в'їзд у Російську Федерацію складатиме десять років.

Передбачено встановлення заборони на в'їзд в Російську Федерацію у разі, якщо іноземний громадянин чи особа без громадянства ухилилися від сплати податку або адміністративного штрафу або не відшкодували витрати, пов'язані з адміністративним видворенням за межі Російської Федерації або депортацією, до здійснення відповідних виплат у повному обсязі.

Дозвіл на роботу іноземному громадянинові не видається, а раніше виданий дозвіл анулюється, якщо іноземний громадянин протягом п'яти років, що передували дню подання заяви про видачу дозволу на роботу, піддавався адміністративному видворенню за межі Російської Федерації, депортації чи передавався Російською Федерацією іноземній державі відповідно до міжнародного договору Російської Федерації про реадмісію або протягом десяти років, що передували дню подання заяви про видачу дозволу на роботу, неодноразово (два і більше рази) піддавався адміністративному видворенню за межі Російської Федерації, депортації чи передавався Російською Федерацією іноземній державі відповідно до міжнародного договору Російської Федерації про реадмісію.

Порушення правил в'їзду в РФ та режиму перебування (проживання), що виражається у відсутності документів, які підтверджують право іноземця на перебування (проживання) в Росії, або невідповідності заявленої мети в’їзду фактично здійснюваній під час перебування (проживання) на території РФ діяльності тягне за собою накладення адміністративного штрафу з можливістю адміністративного видворення за межі РФ.

При повторному протягом року порушенні такого роду іноземці після сплати відповідного штрафу підлягають видворенню за межі РФ.

В містах федерального значення Москві, Санкт-Петербурзі, а також в Московській і Ленінградській областях для порушників міграційного режиму передбачено підвищені адміністративні штрафи від 5000 до 7000 рос. руб., в інших регіонах РФ – від 2000 до 5000 рос. руб.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux