• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Безпекова ситуація в Російській Федерації
Опубліковано 18 лютого 2020 року о 11:21

Згідно з рейтингом конкурентоспроможності в секторі туризму та мандрівок Travel and Tourism Competitiveness Index-2015, підготовленим Всесвітнім економічним форумом, Росія посідає 126-е місце за рівнем безпеки туристів.

Безпекова ситуація в Російській Федерації на теперішній час відносно спокійна, за винятком регіону Північного Кавказу. Головною загрозою залишається тероризм, який залишається чинником пролонгованої дії, що впливатиме на розвиток ситуації в країні у найближчі роки.

Основні терористичні загрози в Росії зумовлені діяльністю терористичних бандформувань у Кавказькому регіоні. Сучасна суспільно-політична обстановка в Північнокавказькому федеральному окрузі характеризується низкою виражених негативних соціальних тенденцій, проявами етнополітичного та релігійного екстремізму, а також високим конфліктогенним потенціалом.

Ускладнення криміногенної ситуації, що останнім часом відбувається в Росії, і зростання небезпеки терористичних актів вимагає підвищення особистої пильності, прийняття необхідних заходів для забезпечення власної безпеки та попередження загроз Вашому життю та здоров'ю.

Також, іншими джерелами загроз безпеці, відповідно до Концепції суспільної безпеки в РФ, є:

- екстремістська діяльність націоналістичних, релігійних, етнічних та інших організацій;

- збільшення кількості злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних речовин;

- високий рівень корупції та її розповсюдженість;

- незаконна міграція в Російську Федерацію іноземних громадян та осіб без громадянства.

З метою запобігання потраплянню в надзвичайні ситуації на території РФ радимо дотримуватися таких рекомендацій:

По можливості уникайте появи у вечірні часи наодинці у віддалених або слабоосвітлених районах і кварталах міста, лісопарковій зоні, сумнівних розважальних закладах. Намагайтеся відслідковувати, що відбувається навколо, звертаючи увагу на осіб, що Вас оточують, та особливості їх поведінки та дій.

Під час перебування у громадських місцях або транспорті звертайте увагу на пакунки або сумки, власник яких відсутній, негайно повідомляйте представників влади (правоохоронних органів) РФ про підозрілі предмети. Не рекомендується наближуватись до місць масового скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях. При загрозі виникнення масових заворушень, бійок тощо негайно залишайте місця, де можливі такі прояви.

Уникайте спроб встановлення контактів з Вами незнайомими особами, які ініціативно та безпідставно пропонують різні послуги. В іншому випадку Ви ризикуєте стати жертвою обману, пограбування чи насильства. Не повідомляйте незнайомим будь-яких даних про себе.

У разі виникнення непорозумінь чи конфліктних ситуацій з представниками правоохоронних органів, спроб затримати Вас - не чиніть опору, пред'явіть документи та з'ясуйте причину затримання. Ви повинні вести себе впевнено, коректно. У разі затримання маєте право наполягати про інформування Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі.

Якщо Ви перебуваєте за кермом транспортного засобу, не впускайте в салон автомобіля незнайомих осіб, уникайте будь-яких пропозицій підвезти незнайомців за плату. Щоб уникнути спроб злому не залишайте в автомобілях речей та сумок. Залишаючи автомобіль на стоянці, переконайтесь, що всі двері зачинені. Після повернення уважно огляньте автомобіль, у разі виявлення ушкоджень чи сторонніх предметів - викликайте поліцію. Пам'ятайте, що автомобіль, припаркований з порушеннями правил, може бути примусово вивезений евакуатором.


Загальні рекомендації щодо дій при загрозі здійснення терористичного акту:

Звертайте увагу на підозрілих осіб, предмети, на будь-які підозрілі дріб'язки. Повідомляйте щодо всього, що Вам здалося підозрілим, співробітникіам правоохоронних органів.

Ніколи не приймайте від незнайомців пакети і сумки, не залишайте свій багаж без нагляду.

У сім’ї повинен бути план дій у надзвичайних ситуаціях, у всіх членів родини повинні бути номери телефонів, адреси електронної пошти.

Необхідно призначити місце, де Ви зможете зустрітися з членами вашої родини в екстреній ситуації.

У випадку евакуації візьміть із собою набір предметів першої необхідності та документи.

Якщо відбувся вибух, пожежа в будівлі - ніколи не користуйтеся ліфтом.

В будь-якій надзвичайній ситуації намагайтеся не піддаватися паніці, що б не відбулося.


З детальними рекомендаціями Національного антитерористичного комітету Російської Федерації щодо правил особистої безпеки Ви можете ознайомитись тут.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux