Правила надання медичної допомоги іноземним громадянам, які перебувають на території Російської Федерації, визначені Постановою Уряду РФ від 06.03.2013 № 186.
Медична допомога іноземним громадянам надається будь-якими лікувально-профілактичними організаціями: державними, муніципальними, приватними.
Швидка медична допомога іноземним громадянам надається безкоштовно і невідкладно. Швидку медичну допомогу іноземним громадянам повинні надавати лікувально-профілактичні установи державної і муніципальної системи охорони здоров'я, будь-які медичні працівники, рятувальники і співробітники поліції. Перераховані установи та особи зобов'язані надати швидку (невідкладну) медичну допомогу, якщо іноземець перебуває в стані, який становить безпосередню загрозу його життю чи вимагає термінового медичного втручання (наслідки нещасних випадків, травм, отруєнь).
Після виходу із зазначених станів іноземним громадянам може бути надана планова медична допомога. Планова медична допомога іноземним громадянам надається на платній основі.
Плановя медична допомога надається за умови представлення іноземними громадянами необхідної медичної документації (виписки з історії хвороби, результати клінічних, рентгенологічних, лабораторних та інших досліджень), гарантійного зобов’язання щодо сплати фактичної вартості медичної допомоги та предоплати лікування у розрахованому обсязі.
Для отримання медичної допомоги в рамках системи обов'язкового медичного страхування іноземному громадянину необхідно отримати в страховій медичній організації поліс обов'язкового медичного страхування і пред'являти його при зверненні за медичною допомогою.
Варто відзначити, що обсяг медичної допомоги в рамках системи обов'язкового медичного страхування обмежений. Для отримання додаткової медичної допомоги іноземному громадянину буде необхідно самостійно оплачувати рахунки за медичні послуги, або він може укласти договір добровільного медичного страхування.
Іноземні громадяни, які тимчасово перебувають в Росії,(не мають дозволу на проживання чи дозволу на тимчасове проживання) можуть отримати безкоштовно тільки швидку медичну допомогу. Про оплату інших медичних послуг такі іноземці повинні подбати самостійно.
Порядок укладання договорів добровільного медичного страхування регулюється Угодою Між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про медичне страхування громадян України, які тимчасово знаходяться в Російській Федерації і громадян Російської Федерації, які тимчасово знаходяться в Україні від 28.10.1999.
Нормативно-правові акти Російської Федерації про надання медичної допомоги: