• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
УВАГА! Щодо змін у російському законодавстві стосовно тимчасового перебування в Російській Федерації іноземців, які в’їжджають в Росію у безвізовому порядку
Опубліковано 18 лютого 2020 року о 11:29

1 січня 2014 року набрав чинність Федеральний закон Російської Федерації «Про внесення змін до статті 27 Федерального закону «Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду до Російської Федерації» та статті 5 Федерального закону «Про правове положення іноземних громадян у Російській Федерації» від 28.12.2013 р. № 389-ФЗ.

Згаданим Федеральним законом передбачається, що термін тимчасового перебування в Росії іноземних громадян, які прибули в Російську Федерацію у порядку, що не вимагає отримання візи (у т.ч. громадяни України), не може перевищувати 90 діб сумарно протягом кожного періоду тривалістю 180 діб, за винятком випадків, передбачених Федеральним законом, а також у разі, якщо такий термін продовжено відповідно до Федерального закону. Якщо іноземець під час свого попереднього перебування в Росії перевищив строк перебування у 90 діб сумарно протягом кожного періоду в 180 діб, йому буде заборонено в’їзд до Російської Федерації строком на 3 роки з дня виїзду з Росії.

Режим поїздок громадян України та Росії визначено Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації від 16.01.1997 р. та Протоколом про внесення змін до Угоди від 30.10.2004 р.

Відповідно до статті 1 згаданої Угоди (зі змінами 2004 р.), громадяни України та Росії можуть в’їжджати, виїжджати та пересуватися територією держав без віз з дотриманням правил перебування, що діють в цій державі, по документах, що посвідчують особу і підтверджують громадянство (Додатки 1 та 2 до Угоди). При цьому громадяни України та Росії звільняються від реєстрації у компетентних органах за місцем їхнього перебування на території  іншої держави, якщо термін такого перебування не перевищує 90 днів з моменту в’їзду на територію цієї іншої держави, за наявності у них міграційної картки з позначкою органів прикордонного контролю, проставленої при в’їзді на територію держави перебування. Отже, громадяни України можуть перебувати на території Росії без взяття на міграційний облік протягом 90 діб.

У зв’язку з цим МЗС України та Посольство України в РФ звертають увагу громадян України, які планують свої закордонні поїздки та перебуватимуть у РФ, на необхідність дотримання законів країни перебування та наслідки порушення режиму перебування в Російській Федерації.

На офіційному сайті міграційних органів Російської Федерації у розділі „Іноземним громадянам” – підрозділі „Зміни у законодавстві” розміщено офіційні роз’яснення щодо тривалості безперервного перебування в РФ іноземців та осіб без громадянства (90 діб сумарно протягом кожного періоду тривалістю 180 діб).

Зокрема повідомляється про таке:

З 1 січня 2014 року набрав чинності Федеральний закон від 28.12.2013 р. №389-ФЗ „Про внесення змін до статті 27 Федерального закону „Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду в Російську Федерацію” та статті 5 Федерального закону „Про правовий стан іноземних громадян в Російській Федерації”. Відповідно до вказаного Федерального закону термін тимчасового перебування в Російській Федерації іноземного громадянина, який прибув до Російської Федерації у порядку, що не потребує отримання візи, не може перевищувати 90 діб сумарно протягом кожного періоду тривалістю 180 діб, крім випадків, передбачених Федеральним законом від 25 липня 2002 року №115-ФЗ „Про правовий стан іноземних громадян в Російській Федерації”, а також у випадку, якщо такий термін не продовжено.

Іноземному громадянину або особі без громадянства не дозволяється в’їзд в Російську Федерацію протягом трьох років з дня виїзду з Російської Федерації у випадку, якщо в період свого попереднього перебування в Російській Федерації він перевищив строк перебування 90 днів сумарно протягом кожного періоду в 180 діб (підпункт 12 частини 1 статті 27 Федерального закону №114-ФЗ „Про порядок  виїзду з Російської Федерації та в’їзду в Російську Федерацію”).

Зазначений порядок не розповсюджується на іноземців та осіб без громадянства, якщо на день закінчення вказаних термінів ними:

-         продовжено  термін тимчасового перебування;

-         видано дозвіл на тимчасове або постійне місце проживання;

-         прийняті заява та інші документи, необхідні для оформлення дозволу на тимчасове проживання;

-         отримано в установленому порядку дозвіл на роботу або патент;

-         прийнято клопотання роботодавця щодо залучення іноземця до трудової діяльності  як висококваліфікованого спеціаліста;

-         прийнято заяву роботодавця щодо продовження терміну дії дозволу на роботу, виданого такому висококваліфікованому спеціалісту;

А також (за умови продовження терміну тимчасового перебування) по відношенню до:

-         журналістів, акредитованих в Російській Федерації;

-         студентів, які навчаються в навчальних закладах Російської Федерації;

-         іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на лікуванні в лікувальних закладах органів охорони здоров’я Російської Федерації.

 У випадку прийняття рішення про тривале перебування або проживання на території Російської Федерації іноземцю та особі без громадянства, які прибули у Російську Федерацію в порядку, що не потребує отримання візи, необхідно оформити дозвільні документи на здійснення трудової діяльності (дозвіл на роботу або патент) або дозвіл на тимчасове проживання.

 Що стосується іноземців та осіб без громадянства, які в’їхали на територію Російської Федерації з перевищенням сумарного терміну 90 днів протягом кожного періоду тривалістю 180 діб, будуть прийняті рішення щодо скорочення терміну перебування і, у випадку не виїзду з Російської Федерації, вони будуть депортовані за межі Російської Федерації відповідно до статті 25.10 Федерального закону від 15 серпня 1996 року №114-ФЗ „Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду в Російську Федерацію”.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux