• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Русский
Щодо запровадження фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон.
Опубліковано 18 лютого 2020 року о 11:19

На виконання Указу Президента України від 30.08.2017 р. №256 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10.07.2017 р. «Про посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території України» з 01.01.2018 р. Державною прикордонною службою України запроваджується фіксація біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон, яка включає, в тому числі, сканування відбитків пальців.

Вказані заходи здійснюються згідно з чинним законодавством України, зокрема:

- Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (ч. 2 ст. 9), що визначає обов’язок іноземців та осіб без громадянства подавати свої біометричні дані для їх фіксації;

- Законом України «Про Державну прикордонну службу України» (п.6 ст. 19), що покладає на Держприкордонслужбу завдання щодо фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон та в контрольних пунктах в’їзду-виїзду.

Практично фіксація біометричних даних іноземців та осіб без громадянства буде здійснюватись під час їхнього в’їзду в Україну та проходження прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон, контрольних пунктах в’їзду-виїзду (далі – пункти пропуску) уповноваженими службовими особами підрозділів охорони державного кордону, які виконують обов’язки у прикордонному наряді «Перевірка документів» та проводять стандартну перевірку документів (відповідно до Інструкції з організації і здійснення перевірки документів громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон, затвердженої наказом Адміністрації Держприкордонслужби від 05.06.2012 № 407, зареєстрованим 27.06.2012 в Міністерстві юстиції України за № 1083/21395).

Місцями фіксації біометричних даних визначено: пункти пропуску через державний кордон (на лінії паспортного контролю; у транспортних засобах закордонного прямування; у місцях стоянки транспортних засобів закордонного прямування; в службових приміщеннях Державної прикордонної служби України); поза пунктами пропуску (у місцях для проведення контролю осіб; у спеціально визначених зонах контролю на території морських (річкових) портів, риболовецьких підприємств, причалах (пристанях), в службових приміщеннях Держприкордонслужби України.

Обов’язкова фіксація біометричних даних у пунктах пропуску через державний кордон здійснюється в іноземців, у т.ч. для громадян Російської Федерації, а також осіб без громадянства.

Від фіксації біометричних даних звільняються іноземці та особи без громадянства, визначені пунктами 4, 5 статті 16 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», а саме:

- глави держав і урядів зарубіжних країн, члени парламентських та урядових делегацій, технічний персонал, який обслуговує такі делегації (осіб) і членів їхніх сімей, які прибули в Україну на запрошення Президента України, Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи Ради міністрів Автономної Республіки Крим, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади України; особи та члени сімей осіб, які прибули в Україну за посвідченнями ООН та організацій системи ООН;

- іноземці або особи без громадянства, які не досягли 18-річного віку;

- іноземні туристи, які здійснюють круїз;

- члени екіпажів іноземних військових кораблів (літаків), які в установленому порядку прибули в Україну;

- особи, які входять до складу екіпажів іноземних невійськових суден;

- особи, які входять до складу екіпажу цивільних повітряних суден міжнародних авіаліній, бригад поїздів міжнародного сполучення, у разі перебування в аеропортах чи на вокзалах (станціях), зазначених у розкладі руху;

- глави іноземних дипломатичних представництв і консульських установ, члени дипломатичного персоналу, консульські посадові особи, адміністративно-технічний та обслуговуючий персонал дипломатичних представництв і консульських установ, працівники апарату військових аташе і торговельних представництв та їхні дружини (чоловіки), діти, батьки, які перебувають на утриманні зазначених осіб;

- працівники органів закордонних справ іноземних держав, які прибули в Україну в службових справах і мають дипломатичний чи службовий паспорт, та члени їхніх сімей;

- посадові особи міжнародних організацій, які прибули в Україну в службових справах, працівники представництв таких організацій в Україні, а також працівники представництв держав при міжнародних організаціях, які мають штаб-квартиру в Україні і відповідно до статутних документів зазначених організацій чи відповідних міжнародних договорів, користуються дипломатичними привілеями та імунітетом, а також члени їхніх сімей.

У разі відмови іноземцем (особою без громадянства) від сканування відбитків пальців з такими особами проводиться контроль другої лінії, за результатами якого приймається рішення щодо пропуску (не пропуску) через державний кордон.

В’їзд в Україну іноземців та осіб без громадянства можливий в пунктах пропуску через державний кордон у разі дотримання ними усіх передбачених законодавством України умов перетинання державного кордону України.

Щодо документів громадян, які плануть поїздку в Україну

1. Документи, які необхідні громадянам РФ для в’їзду в Україну 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2015 р. №23 громадяни РФ мають пред’явити при в’їзді в Україну паспорт громадянина РФ, що посвідчує його особу за межами Російської Федерації.

Постановою КМУ №884 від 04.12.2013 р. встановлено, що іноземці та особи без громадянства для в’їзду в Україну та перебування на території України повинні мати кошти в 20-кратному розмірі прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць, встановленого в Україні на день їх в’їзду в Україну.

Порядок в'їзду іноземців в Україну регулюється також Законами України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” від 22.09.2011 р. №3773-VI та “Про прикордонний контроль” від 05.11.2009 р., рішення про пропуск іноземця на територію України чи відмову у в’їзді приймається посадовою особою Державної прикордонної служби України.

У цьому зв’язку, з метою отримання повної інформації щодо документів, які необхідні для громадян РФ для в’їзду в Україну, радимо звертатись за консультацією до органів ДПС України.  

Гаряча лінія Держприкордонслужби України: т.0038-044-527-63-63;

ел.пошта: [email protected]; сайт: http://dpsu.gov.ua/ru/contacts/

2. Документи для в’їзду в Україну (на вимогу)

Для в’їзду в Україну додатково можуть знадобитися наступні документи:

  • гарантія повернення в Росію (наприклад, квиток у зворотний бік)
  • оплачена туристична путівка (ваучер)
  • нотаріальне запрошення (*)
  • підтвердження платоспроможності (див. Постанову КМУ №884 от 04.12.2013 г.).

*- гарантійний лист-запрошення оформлюється фізичною особою в Україні. У документі зазначаються відомості про особу, що запрошує, дані іноземця, мета відвідування України і фінансові зобов’язання приймаючої сторони. Гарантійний лист-запрошення обов’язково повинен бути завірений українським нотаріусом.

До уваги! На виконання Указу Президента України №256/2017 від 30 серпня 2017 року про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 10.07.2017 «Про посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території України» з 01.01.2018 року Державною прикордонною службою України запроваджується фіксація біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон, яка включає, в тому числі, сканування відбитків пальців.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux