Портал в режимі тестування та наповнення
Посольство роз’яснює: як повернутись в Україну або отримати консульську допомогу на території Російської Федерації в умовах пандемії COVID-19
Опубліковано 20 березня 2020 року о 15:53

Посольство роз’яснює: як повернутись в Україну або отримати консульську допомогу на території Російської Федерації в умовах пандемії COVID-19

(станом на 20 березня 2020 року)

 

1) Заходи, які вжиті Урядом України  з метою запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби  COVID-19.

Стрімке поширення коронавірусної інфекції у світі стало глобальним викликом для всього людства.

Оскільки від коронавірусної інфекції ще не існує вакцини, найефективнішими засобами протидії пандемії визнані обмеження пересування людей і режим карантину.

З 0:01 16 березня 2020 року (опівночі між 15 та 16 березня) до 0:00 3 квітня (опівночі між 2 та 3 квітня) припинено в’їзд на територію України для іноземців та осіб без громадянства. Виключення становлять акредитовані дипломати представництв іноземних країн в Україні, співробітники представництв міжнародних організацій. МЗС України також в особливих випадках має право видавати індивідуальні дозволи на в’їзд іноземців.

Заборона на в’їзд може бути скасована чи продовжена в залежності від ситуації із поширенням коронавірусу COVID-19 у світі. Громадяни України та ті іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території України, мають право в’їзду в Україну.

З 0:01 17 березня (опівночі між 16 та 17 березня) Україна припинила міжнародне регулярне пасажирське сполучення, тож навіть громадяни України та іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території України, не зможуть прибути до України регулярним пасажирським сполученням - рейсовим літаком, потягом чи автобусом.

Ситуація зі стрімким поширенням коронавірусу у світі стала серйозним випробуванням для всього світу та України зокрема. Міністерство закордонних справ України робить і робитиме усе можливе, щоби кожен українець, який перебуває за кордоном і потребує допомоги, її отримав.

МЗС України закликає громадян, які потребують повернення в Україну протягом періоду тимчасового обмеження перетину державного кордону, ознайомитись з наведеними відповідями на поширені питання та порадами і сприяти поширенню цієї інформації у соціальних мережах і групових чатах, де її зможуть побачити інші.


УВАГА! Громадяни України мають право безперешкодного перетинання державного кордону України на в’їзд/виїзд у зазначений період. При цьому, до наших громадян, які повертатимуться в Україну з держав, на території яких були зареєстровані випадки коронавірусної інфекції, буде застосовуватись обов’язкова процедура 14-денної обсервації.

 • 2) Чи можу я повернутись в Україну на власному авто у період тимчасового обмеження перетину кордону?
 • Так, але необхідно уважно ознайомитись з режимом роботи пропускних пунктів на державному кордоні України.
 • Інтерактивна карта актуальних даних щодо роботи пунктів пропуску на державному кордоні України доступна за посиланням на сайті Нової Митниці.
 • Станом на 20 березня 2020 року на державному кордоні між Україною та Росією працюють такі автомобільні пункти пропуску:
 • у Луганській область: «Мілове-Чертково», «Просяне-Бугайовка», «Танюшівка-Ровеньки»;
 • у Харківській області: «Чугунівка-Вериговка», «Плетенівка-Шебекіно», «Гоптівка-Нехотєєвка»;
 • у Сумській області: «Велика Писарівка-Гайворон», «Юнаківка-Суджа», «Бачівськ-Троєбортне», «Катеринівка-Крупець»;
 • у Чернігівській області:  «Грем’яч-Погар», «Сенківка-Нові Юрковичі».
 • УВАГА! Пішохідне сполучення у зазначених пунктах пропуску тимчасово припинено.
 •  
 • 3) Які є ще альтернативні шляхи повернення в Україну для громадян України?
 • Для тих, хто нагально потребуватиме повернення до України в період обмежень, Посольство опрацьовує механізм залучення спеціальних транспортних перевезень. Наразі розпочато роботу зі складання списків громадян. Вам необхідно буде заповнити анкету в Google DocX за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfmZBrhTGQ5Oy2db7DM8TJm3AvajmtgyGyCrSKSNq89cPJYNA/viewform
 • Просимо також зареєструватись у системі ДРУГ і зазначити якомога більше інформації про вашу проблему в розділі “Коментарі до подорожі”.
 • За вказаними контактами вас будуть інформувати щодо місця, дати та часу відправки спеціального транспорту в Україну, щойно рішення про таке буде ухвалено.

 • 4) Заходи, які необхідно вжити громадянам України з метою врегулювання статусу перебування на території РФ.
 • Громадяни України, які в’їхали на територію Російської Федерації та у яких дозволений строк тимчасового перебування на її території завершується у період обмежувальних заходів, пов’язаних  з пандемією коронавірусу, повинні звернутись до відповідних територіальних органів МВС РФ з питань міграції. Відповідно до наданих роз’яснень МВС РФ іноземець повинен звернутись до подати територіального міграційного органу заяву у довільній формі щодо продовження строку тимчасового перебування на території РФ.  

 

5) Щодо режиму роботи Консульського відділу Посольства України в Російській Федерації у зв’язку з надзвичайною ситуацією?

В умовах стрімкого поширення коронавірусної інфекції по всьому світу Консульський відділ Посольства України в РФ тимчасово перейшов на особливий режим, який передбачає дистанційну форму роботи зі зверненнями громадян.

Посольство у цей період буде опрацьовує звернення щодо оформлення:

● посвідчень особи на повернення в Україну у разі повернення в Україну цього чи наступного тижня;

● набуття громадянства України за народженням дітям, народженим у країні перебування та у зв’язку з оформленням їм посвідчення особи на повернення в Україну у разі повернення в Україну цього чи наступного тижня;

Особливий режим, який передбачає дистанційну форму роботи зі зверненнями громадян та триватиме з неділі, 15 березня, до п’ятниці, 03 квітня 2020 року включно.

 

6) Які звернення тимчасово не будуть оброблятися через надзвичайну ситуацію?

Звернення громадян до консульських установ, які тимчасово не будуть оброблятись через надзвичайну ситуацію:

● оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон;

● посвідчень особи на повернення в Україну, за виключенням втрати/відсутності паспортних документів у разі повернення в Україну цього чи наступного тижня;

● прийняття на консульський облік;

● питання нотаріату (крім форс-мажорних випадків, наприклад завірення документів про смерть, необхідних для транспортування померлих, заяв про виїзд дітей тощо), РАЦС, витребування, легалізації документів;

● питання громадянства, за виключенням оформлення набуття громадянства України за народженням дітям, народженим у країні перебування та у зв’язку з оформленням їм посвідчення особи на повернення в Україну у разі повернення в Україну цього чи наступного тижня;

● оформлення віз для в’їзду в Україну чи транзитного проїзду через її територію, за виключенням випадків необхідності забезпечення інтересів України у сфері зовнішньої та внутрішньої політики, а також у випадках, які мають гуманітарний характер;

● відвідування затриманих/заарештованих тощо;

● виїзні консульські обслуговування.

Після повернення до штатної роботи, всі запити будуть оброблені.

 

7) Контактні адреси Посольства для звернення громадян.

Оперативна служба (телефон гарячої лінії):

+7 (919) 768-77-96 (цілодобово)

Довідкова служба:

+7 (495) 629-97-42 (з 9.00/мск до 13.00/мск – 14.00/мск до 18.00/мск)

канцелярія:

+7 (495) 629-19-88 (з 9.00/мск до 13.00/мск – 14.00/мск до 18.00/мск)

 

8) Що робити, якщо ви перебуваєте за кордоном і не можете зв’язатись із консульством через перевантаженість гарячої лінії?

Ви можете написати своє звернення та відправити на електронну адресу Посольства або факсимільним зв’язком:

e-mail: emb_ru@mfa.gov.ua або consul_ru@mfa.gov.ua

факс: +7 (495) 629-46-72

Ми перепрошуємо, якщо одразу не можемо відповісти вам або наші можливості не відповідають вашим очікуванням. Але запевняємо, що Посольство робить усе, що в наших силах, щоби надати вам необхідну допомогу.

 

9) Чи можна повернутись в Україну спеціальними нерегулярними авіарейсами чи залізничними рейсами в період припинення міжнародного регулярного пасажирського сполучення?

Держава надає максимального сприяння туроператорам та перевізникам для забезпечення повернення українських туристів з віддалених куточків світу.

Налагоджено планове повернення українців з Єгипту, ОАЕ, Домініканської Республіки, курортних островів Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Україна сформувала точки-хаби, з яких громадяни України гарантовано зможуть дістатись до України безкоштовно або за пільговими цінами:

- Стамбул

- Дубаї, Абу-Дабі

- Прага

- Берлін

- Варшава, Перемишль

- Відень

- Братислава

- Рига, Вільнюс

Список хабів буде надалі оновлюватися. Слідкуйте за офіційною інформацією на сайті МЗС та на сайті Міністерства інфраструктури України.

До міжнародних аеропортів цих міст українська сторона направлятиме літаки для повернення своїх громадян на Батьківщину. Рекомендуємо перевіряти інформацію про дати та місце таких рейсів на сайтах авіакомпаній. Актуалізовану інформацію МЗС публікуватиме також на своїх сторінках у соціальних мережах.

Коли і звідки відправлятимуться рейси - громадян повідомлятимуть посольства.

Крім того, ця інформація буде на офіційних сайтах Міністерства закордонних справ та Міністерства інфраструктури.

Перелік міжнародних авіарейсів, які будуть прийняті у пунктах пропуску на державному кордоні України, постійно оновлюється Міністерством інфраструктури України за посиланням: http://bit.ly/reisyUA

Завдяки спільним зусиллям МЗС України, Міністерства інфраструктури України, посольств і консульств України за кордоном до повернення громадян України долучаються і компанії перевізники.

Постійно ведуться переговори про організацію спецрейсів в Україну за пільговою ціною.

Досягнуто домовленості між МЗС, Мінінфраструктури та авіакомпанією SkyUP щодо евакуації громадян України нерегулярними рейсами компанії SkyUP з таких міст: Париж, Аліканте, Берлін, Стокгольм, Відень, Варшава, Прага, Тбілісі, Лісабон, Мюнхен, Неаполь, Франкфурт, Таллінн, Цюрих, Стамбул, Барселона, Лондон.

Міжнародні авіалінії України також організовують спецрейси для повернення громадян України та іноземців, які мають право постійного або тимчасового проживання за такими напрямами: Амстердам, Дубаї, Брюссель, Лондон.


10) Щодо тимчасових обмежень для в’їзду іноземних громадян на територію Російської Федерації.

 • З 18 березня по 1 травня 2020 року на території Російської Федерації введено обмеження на в’їзд на територію Російської Федерації іноземних громадян та осіб без громадянства.  З текстом Розпорядження Уряду Російської Федерації від 16 березня 2020 року №635-р можна ознайомитись за посиланням:
 • http://static.government.ru/media/files/wwGGarWzAuGcDRw4OFHBfkInXcpD0ZPu.pdf


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux