• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Серед пріоритетів Українського головування в ОБСЄ у 2013 році - врегулювання тривалих конфліктів, боротьба з торгівлею людьми та свобода ЗМІ - Леонід Кожара
Опубліковано 17 січня 2013 року о 15:48

Міністр закордонних справ України Леонід Кожара представив пріоритети Головування в ОБСЄ у 2013 році (Address_by_H.E._Mr._Leonid_Kozhara.pdf). Серед ключових пріоритетів (priorities_eng.doc) – просування у розв’язанні тривалих конфліктів, протидія торгівлі людьми та просування свободи ЗМІ.

Звертаючись до Постійної ради ОБСЄ, він заявив, що у 2013 році Україна сприятиме пошуку політичного вирішення тривалих конфліктів та наданню нової динаміки існуючим форматам переговорних процесів – переговорам з придністровського врегулювання у форматі «5+2», Женевським дискусіям з питань, пов’язаних з конфліктом 2008 року у Грузії, а також переговорам стосовно Нагірного Карабаху під керівництвом Співголів Мінської групи ОБСЄ.

“Ми переконані, що так звані тривалі конфлікти досі становлять серйозну загрозу для нашої регіональної стабільності. Допомога сторонам у пошуку політичного вирішення має залишатися найвищим пріоритетом для ОБСЄ, Головування та всіх держав-учасниць», - наголосив Леонід Кожара.

Наголосивши на налаштованості Українського головування сприяти процесу придністровського врегулювання, Леонід Кожара поінформував, що наступного тижня здійснить до Молдови свій перший візит у якості Діючого голови ОБСЄ. 

Міністр закордонних справ України підкреслив важливість продовжувати зусилля, спрямовані на посилення механізмів контролю над озброєннями та заходів зі зміцнення довіри та безпеки.

Україна докладатиме зусиль на шляху протидії транснаціональним загрозам, таким як тероризм, організована злочинність, торгівля людьми, незаконний обіг зброї та наркотиків. В економічній сфері Головування зосередиться на тематиці екологічних аспектів енергетичної діяльності.

Сприяння виконанню існуючих зобов’язань у людському вимірі, свобода ЗМІ та освіта молоді з питань прав людини також стануть пріоритетними напрямами для Головування, заявив Леонід Кожара.    

Він також закликав держави-учасниці розглянути наслідки для безпекової ситуації запланованого на 2014 рік виведення міжнародного контингенту з Афганістану, а також можливі дії з боку ОБСЄ. У цьому зв’язку було відзначено, що Головування розглядає можливість проведення окремого заходу, присвяченого цій тематиці.

Леонід Кожара особливо підкреслив важливе значення, яке відіграє для України ОБСЄ та її концепція всеохоплюючої та неподільної безпеки, заснована на узгоджених принципах та зобов’язаннях. ОБСЄ «виділяється серед міжнародних організацій» і залишається «важливою платформою для всеохоплюючого діалогу». Загальна мета Українського головування – зміцнити цю роль, наголосив Діючий голова ОБСЄ.

Він також привітав ухвалене у Дубліні рішення Ради Міністрів ОБСЄ щодо започаткування процесу «Гельсінкі +40», яке засвідчило налаштованість усіх держав-учасниць до результативного діалогу з ключових питань на шляху до відзначення у 2015 році 40-ї річниці ухвалення Гельсінського Заключного Акту. У цьому зв’язку Леонід Кожара поінформував про рішення Українського головування започаткувати постійну Робочу групу з питань «Гельсінкі +40» для просування цього процесу.

Леонід Кожара також повідомив про ініціативу Українського головування провести на території України міжнародний захід, спрямований на залучення молоді з усіх держав-учасниць та країн-партнерів Організації.

Довідково: Постійна рада є одним з основних органів ОБСЄ, що збирається щотижня у Відні для обговорення актуальних подій на просторі ОБСЄ та прийняття рішень.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux