14 листопада 2012 року Російська державна радіокомпанія „Голос Росії” провела засідання Клубу послів на тему „Євразійське співробітництво. Перспективи та виклики”, на яке, за традицією, запрошуються один з керівників МЗС Росії та посли країн, яким не стороння порушена тема. Цього разу до Клубу завітали Перший заступник Міністра закордонних справ РФ та диппредставники України, Білорусі, Казахстану, Вірменії і Таджикистану.
Відкриваючи захід, перший заступник глави зовнішньополітичного відомства Росії Андрій Дєнісов наголосив на значенні, яке надається Росією підписанню Договору про зону вільної торгівлі СНД, порівнявши співробітництво у рамках ЗВТ СНД та Митного Союзу зі сходинками одних сходів. Він підкреслив, що „економічна інтеграція за своєю природою не може бути насильницьким процесом”, та заперечив необхідність обов‘язкового вибору між інтеграційним рухом у бік Європи чи Азії: „Ми не ставимо питання вибору. Ці структури цілком можуть уживатися між собою”. У відповідь на питання журналіста „Чи можливий Євразійський економічний союз без України”, російський дипломат зазначив: „Все можливо, можливо й без України, можливо і з Україною з економічного погляду, але чим більший ринок і більший економічний потенціал країн, що входять в інтеграційне угруповання, тим краще для інтеграційного проекту”, та підкреслив, що Україна - одна з великих країн Європи, яка має потужну експортно-орієнтовану економіку і їй потрібний ринок для збуту своїх товарів, однак „це питання вибору, питання сучасного, добровільного й усвідомленого вибору для кожної країни”.
Зі свого боку, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко нагадав присутнім, що стратегічним пріоритетом України була, є і буде європейська інтеграція. Водночас ним було підтверджено, що „Україна в ідеалі зацікавлена у встановленні однаково вигідної взаємодії і з Європейським Союзом, і з Митним Союзом”, що логічно випливає з географічного розташування нашої держави.
Посол також привернув увагу до того, що, у той час як Митний Союз не влаштувала запропонована Україною формула співробітництва „3+1”, ця структура все ж таки готова розпочати взаємодію у схожому форматі з іншими країнами, що підтверджує домовленість про початок роботи над угодою про зону вільної торгівлі між країнами-членами МС та В‘єтнамом, досягнута у ході нещодавнього візиту Голови Уряду РФ Д.Медведєва до цієї держави.