• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Робочий візит Президента України Віктора Януковича до Російської Федерації
Опубліковано 22 жовтня 2012 року о 14:06

Глава держави: Україна та Росія мають максимально використовувати потенціал двосторонніх відносин

У відносинах України та Росії існує величезний потенціал - й обом сторонам необхідно сконцентрувати зусилля на його максимальному використанні. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з представниками ЗМІ після завершення зустрічі з Президентом Росії Володимиром Путіним.

Глава Української держави, зокрема, висловився за важливість для наших країн подальшого розвитку співробітництва в тих сферах, де сьогодні вже є хороші результати. «Маю на увазі атомну енергетику, авіабудування, ракетно-космічну сферу, енергетику та інші високотехнологічні й наукомісткі галузі», - сказав він.

Президент нагадав, що за підсумками минулого року наші країни вже перевищили докризові показники у двосторонній торгівлі. «Але ми не маємо наміру зупинятися на досягнутому і єдині в думці, що треба й далі спільно вживати заходів з метою поступального нарощування обсягів двостороннього товарообігу», - наголосив він, додавши, що цьому сприятиме відмова обох сторін від застосування різних обмежувальних заходів у взаємній торгівлі.

У свою чергу Президент Росії зауважив, що проведені сьогодні переговори засвідчили налаштованість сторін на подальший розвиток відносин. «Переговори підтвердили: розвиток взаємної співпраці і партнерства між Росією і Україною - це наш спільний стратегічний вибір. Він спирається на міцні зв’язки між двома народами», – сказав він.

Президент РФ нагадав, що Україна посідає четверте місце серед основних зовнішньоторговельних партнерів Росії, а серед країн СНД - перше. «Торік взаємний товарообіг зріс на 36% і перевищив 50 млрд доларів. Нам потрібно підтримувати і зміцнювати таку динаміку», – сказав В.Путін. Він повідомив, що під час переговорів сторони прийняли рішення щодо активного просування проектів у тих сферах економіки, де Україна та РФ займають лідируючі позиції - зокрема в атомній енергетиці, авіабудуванні, металургії та космічній сфері.

За словами В.Путіна, ще одним значним спільним проектом обіцяє стати святкування у 2014 році 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка. «Ми домовилися дати доручення Урядам приступити до спільної всебічної підготовки до цього важливого для обох країн ювілею», - наголосив Президент Росії.

Віктор Янукович високо оцінив підписання Угоди про реадмісію та Протоколу про поставки товарів за виробничою кооперацією

Президент України Віктор Янукович високо оцінив підписання українсько-російських міжурядових документів - Угоди про реадмісію та Протоколу про поставки товарів за виробничою кооперацією у 2012 році. Про це він сказав у заяві для ЗМІ після зустрічі з Президентом Росії Володимиром Путіним.

«Їх реалізація сприятиме активізації українсько-російської взаємодії за двома важливими напрямками - поглиблення прикордонного співробітництва і посилення прямих торгово-економічних зв'язків між підприємствами двох країн», - наголосив Глава держави.

Загалом, зазначив В.Янукович, результати сьогоднішньої зустрічі підтвердили налаштованість обох сторін на подальший динамічний розвиток двосторонніх відносин на основі стратегічного партнерства.

Глава держави: Україна та Росія налаштовані зберігати високу динаміку свого політичного діалогу

Керівництво Українита Росії налаштоване на подальше підтримання інтенсивного політичного діалогу між нашими державами. Про це Президент України Віктор Янукович сказав у заяві для ЗМІ після зустрічі зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.

«Відзначу наше обопільне з паном Президентом прагнення до збереження високої динаміки політичного діалогу, передусім на найвищому рівні», - сказав Глава держави. Він додав, що в цьому зв'язку сторони сьогодні предметно обговорили можливий графік наших двосторонніх контактів на найближчу перспективу.

У контексті розширення міжрегіонального співробітництва В.Янукович звернув увагу на важливе значення успішного проведення Українсько-Російського міжрегіонального економічного форуму в Нижньому Новгороді. «Ми предметно обговорювали підготовку до цього заходу, що став традиційним і проводиться під патронатом Президентів України і Росії», - сказав Глава держави.

Президент: Ми розраховуємо вийти на справедливу формулу ціни на газ для України

Українськасторона розраховує домовитися з російськими партнерами про економічно обґрунтовану і справедливу формулу ціни на природний газ. Про це Президент України Віктор Янукович сказав у заяві для ЗМІ після зустрічі зі своїм російським колегою.

«Переговори з актуального для України так званого «газового» питання тривають, і ми розраховуємо вийти на економічно обґрунтовану і справедливу формулу встановлення ціни на газ для нашої країни», - сказав Глава держави.

Президент зазначив, що в ході сьогоднішніх переговорів сторони приділили значну увагу питанням двосторонньої взаємодії в енергетичній сфері.

У присутності Президентів України і Росії підписано двосторонні документи

У присутності Президента України Віктора Януковича та Президента Російської Федерації Володимира Путіна було підписано двосторонні документи:

- Міжурядову Угоду про реадмісію та Виконавчий протокол про порядок її реалізації. Угода врегульовує питання співробітництва двох сторін у сфері передачі компетентними органами держав осіб, які в’їхали або перебувають на території країни, що запитує, з порушенням міграційного законодавства. Механізм реалізації даної міждержавної угоди встановлюється у Виконавчому протоколі;

- Протокол між Кабінетом Міністрів України та Урядом РФ про поставки товарів за виробничою кооперацією у 2012 році - дозволяє сторонам реалізовувати положення Міжурядової Угоди про виробничу кооперацію від 24 квітня 1998 року, відповідно до якої товари (послуги), що постачаються за виробничою кооперацією, не обкладаються ПДВ та акцизами. Документ безпосередньо регламентує порядок та умови формування номенклатури товарів, що постачаються за виробничою кооперацією господарюючими суб’єктами України і Росії у 2012 році, а також обсяги їх постачань і перелік цих господарюючих суб’єктів.
Президенти Українита Росії обговорять питання співпраці в газовій сфері

Президент України Віктор Янукович та Президент Росії Володимир Путін планують обговорити широке коло актуальних питань двосторонніх відносин країн - йтиметься, у тому числі, про співпрацю в газовій сфері. «Поговоримо зокрема про газ», – сказав Глава Української держави на початку зустрічі зі своїм російським колегою у його резиденції в Ново-Огарьово.

За словами В.Януковича, йдеться також про тему співробітництва в космічній галузі. «Це питання дуже важливе з точки зору впровадження сучасних технологій, які є сьогодні рушієм зростання економіки», - сказав він.

Президент додав, що сьогодні Україні та Росії також необхідно поглиблювати співпрацю в галузі літакобудування. Він нагадав, що ця тема є актуальною для українських виробників.

Глава держави окремо наголосив на важливості ефективної українсько-російської взаємодії в питаннях атомної енергетики.

У свою чергу Президент Росії зазначив, що сьогодні між Україною та Росією суттєво розвивається співпраця в економіці, у стратегічних сферах тощо. В.Путін зокрема нагадав про зростання товарообігу між нашими країнами. «Думаю, ваш приїзд є своєчасним. Приємно, що ми підтримуємо з вами регулярні контакти, зокрема на рівні урядів, міністерств і компаній», - сказав Президент РФ.

Віктор Янукович: Поглиблення співпраці з Митним союзом буде корисним для економіки України

Поглиблення співпраці з Митним союзом буде корисним для економіки України. Про це Президент України Віктор Янукович сказав під час зустрічі з Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним у його резиденції в Ново-Огарьово.

«Ми не змінюємо свою точку зору - ми вважаємо, що поглиблення співпраці з Митним союзом буде приносити користь нашим товаровиробникам», - сказав Глава Української держави.

За словами В.Януковича, Україна і Росія повинні постійно поглиблювати співробітництво у цьому питанні. «Це буде приносити економіці тільки плюс», - сказав він.

У свою чергу Президент РФ Володимир Путін зазначив, що співпраця в рамках Митного союзу є вигідною, враховуючи ступінь кооперації різних галузей економіки, який існує між економіками України та Росії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux