• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Щодо виділення державних стипендій на навчання у вищих навчальних закладах України в 2013/2014 навчальному році
Опубліковано 16 квітня 2013 року о 10:20

У 2013 році Міністерством освіти і науки України виділено 37 державних стипендій для громадян Російської Федерації на навчання у вищих навчальних закладах України (перелік спеціальностей і вищих навчальних закладів додається), зокрема:

 - 15 - для громадян Російської Федерації;

 - 20 - для громадян Російської Федерації українського походження;

 -  2 - в аспірантурі.

Кандидати на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра повинні мати документи про повну загальну середню освіти з оцінками, що відповідають  оцінкам «відмінно» і «добре», та надають право вступати у вищі навчальні заклади своєї країни.

Кандидати на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра повинні мати документи про отриманий в Україні або в іншій країні освітній або освітньо-кваліфікаційний рівень, що дає право продовжити навчання в магістратурі. Документи, видані навчальними закладами інших країн, мають пройти в Україні процедуру визнання і встановлення еквівалентності. 

   Міністерство освіти і науки РФ до 1 травня 2013 року подає Міністерству освіти і науки України на кожного кандидата на навчання такі документи:

-   заповнену анкету (додається);

-   копії сторінок паспорта із зазначенням громадянства та прописки;

-   копію документа про повну загальну середню освіту із зазначенням оцінок з усіх предметів або довідку про навчання у випускному класі загальної середньої школи з оцінками за півріччя, завірену директором школи;

-   копію посвідчення закордонного українця (для громадян Російської Федерації українського походження). Якщо на момент подачі документів посвідчення відсутнє, кандидат повинен надати лист з Посольства або Генерального консульства України в РФ про те, що документи подані для отримання посвідчення закордонного українця. 

Кандидатури, рекомендовані на навчання у вищих навчальних закладах за напрямами підготовки «культура» і «мистецтво», попередньо узгоджуються з профільним міністерством, і проходять творчі конкурси у терміни, встановлені правилами прийому  вищого навчального закладу.

Кандидати на навчання в аспірантурі повинні мати документи про повну вищу освіту, що дають право продовжити навчання в аспірантурі,  а також надати список публікацій (у разі наявності) і реферат на тему майбутнього дослідження. Документи про вищу освіту, видані навчальними закладами інших країн, мають пройти в Україні процедуру визнання і встановлення еквівалентності. Також за вимогою  вищого навчального закладу  кандидат на навчання в аспірантурі складає вступні іспити.

Кандидатури, рекомендовані на навчання в аспірантурі, попередньо узгоджуються з приймаючим ВНЗ України за рік, що передує року зарахування в аспірантуру. Термін прийому на навчання в аспірантуру визначається індивідуально по кожній кандидатурі і повідомляється додатково.

Кандидат, рекомендований на навчання Міністерством освіти і науки  Російської Федерації, прибуває до вищого навчального закладу України у період  з  25 серпня по 1 вересня та особисто подає у визначений навчальний заклад  оригінали наступних документів:

а) документ про повну загальну середню освіту із зазначенням навчальних дисциплін та отримані екзаменаційні оцінки за них;

б) медичний сертифікат, що підтверджує відсутність вірусу імунодефіциту  людини (ВІЛ) та захворювання СНІД;

в) медичний сертифікат про стан здоров’я, засвідчений офіційним органом охорони здоров’я Російської Федерації, і виданий не пізніше, ніж за 2 місяці до від’їзду на навчання в Україну;

г) копію свідоцтва про народження;

д) паспорт та 6 фотокарток розміром 3 × 4 см.

Документи, зазначені у пунктах а), в),  г) мають бути завірені відповідно до законодавства РФ.

Прибуваючому на навчання кандидату також необхідно придбати медичну страховку, що включає амбулаторне і стаціонарне медобслуговування.

Зарахування кандидата на навчання здійснюється наказом вищого навчального закладу відповідно до направлення Міністерства освіти і науки України.

Українська сторона забезпечує стипендіатів безкоштовним навчанням, стипендією у розмірі, встановленому  для українських студентів, проживанням у гуртожитку з оплатою, передбаченою для громадян України, медичним обслуговуванням відповідно до законодавства України.

Міністерство освіти і науки України не бере на себе витрати, пов’язані з проїздом кандидатів до місця навчання та поверненням після завершення навчання або у випадках їх відрахувань.

Враховуючи вищезазначене, рекомендували б звертатись з питань виділення громадянам українського походження державних стипендій на навчання у вищих навчальних закладах України безпосередньо до Міжнародного департаменту Міністерства освіти і науки РФ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux