25 липня ц.р. Генеральний консул України в Нижньому Новгороді здійснив робочий візит до Чуваської Республіки (ЧР), в рамках якого йшлося про розвиток торговельно-економічного і культурно-гуманітарного співробітництва між регіонами України і Чувашією.
У Чебоксарах відбулася зустріч і переговори керівника української консульської установи з головою Кабінету міністрів ЧР І.Моторіним. Сторонами було наголошено на обопільній зацікавленості розвивати двосторонні відносини, підвищувати торговельно-економічний баланс (зовнішньоторговельний оборот України і Чувашії за 1 кв. 2012 р. склав 12,1 млн. дол. США, що на 3,3% більше товарообігу за відповідний період 2011 р.). І.Моторіну були передані конкретні пропозиції про співробітництво, які отримані Генеральним консульством України в Нижньому Новгороді від областей України. Керівнику уряду ЧР було запропоновано розглянути питання щодо укладення угоди про дружбу й співробітництво з одним із регіонів України, що має схожий з Чувашією потенціал.
Як наголосив І.Мельничук, одним із головних своїх завдань Генконсульство розглядає можливість відновлення колишніх та налагодження нових коопераційних зв‘язків між українськими і чуваськими промисловцями і підприємцями. За його словами, це повинен бути шлях з двостороннім рухом, шлях пошуку взаємовигідних контрактів, які працюватимуть на зростання економіки кожної із сторін.
Під час зустрічі з головою міста Чебоксари Л.Черкесовим було запропоновано встановити побратимські відносини з одним зі схожих українських міст, наприклад, Черніговом чи Тернополем, обговорено можливість участі українських товаровиробників у ярмарках-продажах, що проводяться у Чебоксарах, а також спільної участі в різноманітних торговельно-економічних форумах.
З міністром культури, у справах національностей і архівної справи республіки В.Єфімовим обговорено питання культурно-гуманітарної взаємодії, зокрема, обміну художніми колективами, театральними гастролями, музейними експозиціями тощо. Також йшлося про можливість створення громадської організації українців Чувашії.
В рамках поїздки І.Мельничук відвідав Вурнарський район Чувашії, який вже майже п‘ятдесят років підтримує дружні взаємини із Золотоношським районом Черкаської області, де провів переговори з головою адміністрації району Л.Ніколаєвим. Також український генконсул побував на двох промислових підприємствах ЧР, які мають бажання інсталювати взаємини з українськими партнерами, відвідав Чуваський національний музей.