• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Прес-реліз за результатами першого засідання Ради асоціації Україна – ЄС
Опубліковано 15 грудня 2014 року о 22:12

Європейський Союз та Україна провели сьогодні перше засідання Ради асоціації відповідно до Угоди про асоціацію. Україна та ЄС підтвердили спільну мету розбудовувати демократичну, стабільну та процвітаючу Україну. Уряд України та ЄС домовилися продовжувати спільну роботу у напрямку політичної асоціації та економічної інтеграції України в ЄС.

Рада асоціації привітала тимчасове застосування відповідних частин Угоди про асоціацію між Україною та ЄС з 1 листопада 2014 року та наголосила на важливості якнайшвидшої ратифікації Угоди про асоціацію всіма державами-членами ЄС у відповідності до їхніх внутрішніх процедур. Угода про асоціацію стане основою для прискорення Україною процесу проведення поглиблених реформ та економічної модернізації. Це передбачає також належну підготовку до імплементації Україною Розділу IV Угоди про асоціацію у відповідності до її міжнародних зобов’язань та за суттєвої підтримки з боку ЄС.

Рада асоціації визнала важливість інтенсифікації проведення таких необхідних політичних та економічних реформ в Україні та надання Пакету допомоги ЄС для підтримки України в її зусиллях, спрямованих на започаткування оновленого процесу реформ, а також Групи підтримки України та Консультативної місії ЄС.

ЄС та Україна зійшлися на думці щодо важливості координації допомоги та необхідності швидкого завершення Україною Національної стратегії реформ на 2015-2017 рр. з метою визначення пріоритетів та залучення міжнародної допомоги для проведення реформ та відновлення. У цьому зв’язку Рада асоціації наголосила на важливості ґрунтовної підготовки Міжнародної конференції для підтримки України з тим, щоб вона могла відбутися на початку 2015 року.

Рада асоціації привітала фінансову допомогу, надану Європейським Союзом Україні у розмірі 1, 36 млрд. євро в рамках існуючих програм макрофінансової допомоги, зокрема нагадала про виділення останнього траншу макрофінансової допомоги у розмірі 500 млн. євро 3 грудня. Рада асоціації визнала готовність ЄС у координації з іншими донорами та міжнародними фінансовими інституціями продовжувати надавати підтримку реформам, а також відновленню української економіки.

Україна та ЄС засудили незаконну анексію Криму Російською Федерацією, яку вони не визнаватимуть, та збереження присутності та подальше проникнення незаконних збройних формувань, найманців, зброї та військової техніки з території Російської Федерації. Україна та Європейський Союз погодилися, що Мінський Протокол та Меморандум повинні бути імплементовані повною мірою та без подальших зволікань, що стане кроком на шляху до стійкого політичного вирішення конфлікту на основі поваги незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Рада асоціації привітала гуманітарну допомогу, надану Європейським Союзом для підтримки найбільш вразливих груп населення, що постраждали в результаті конфлікту. Рада асоціації також привітала надання матеріальної допомоги та    розгортання експертів ЄС у рамках Механізму цивільного захисту ЄС щодо України для консультування української влади щодо організації роботи із захисту внутрішньо переміщених осіб та щодо управління в надзвичайних умовах, а також наголосила на важливості продовження співпраці на цьому напрямі.

 

Рада  асоціації підтвердила прихильність спільній меті щодо запровадження безвізового режиму у встановленому порядку за умови досягнення добре керованої та безпечної мобільності, визначеної у Плані дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України. Рада асоціації привітала виконання Україною всіх критеріїв першої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму. Було позитивно відзначено, що запущено процес оцінки виконання критеріїв другої фази та висловлено заклик до повної та ефективної імплементації всіх критеріїв.

Рада асоціації підкреслила важливість співробітництва між Україною та ЄС в енергетичній сфері з метою забезпечення енергетичної безпеки України та всього Європейського континенту. Рада асоціації привітала Тристоронній протокол між Україною, ЄС та Російською Федерацією щодо постачання газу з Росії в Україну на зимовий період та відзначила необхідність імплементації всіма сторонами досягнутих домовленостей. Ці домовленості будуть важливим кроком у напрямку забезпечення довгострокових безперервних енергетичних поставок до України та Європи. Погоджено продовжувати ретельне відслідковування ситуації. Рада асоціації висловила готовність продовжувати співробітництво між Україною та ЄС щодо нагальної реформи енергетичного сектору в Україні, спільної модернізації та експлуатації української газотранспортної системи та підземних газових сховищ та стосовно забезпечення постачання газу з Європи до України.

Рада асоціації привітала підписання сьогодні Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку Угоди щодо фінансування реконструкції, відновлення та технічної модернізації газопроводу «Уренгой - Помари – Ужгород». Це доповнює Угоду, підписану 1 грудня 2014 між Україною та ЄІБ, а також разом із Трастовим фондом щодо реформування Нафтогазу, нещодавно  започаткованим Європейською Комісією та Світовим банком, є дуже важливим кроком вперед у напрямку забезпечення того, що українська газотранспортна система залишається надійним газотранспортним  маршрутом.

Рада асоціації привітала прагнення України долучитися до Програми ЄС у сфері малого та середнього підприємництва «КОСМЕ», а також підтвердила готовність України та ЄС підписати в найближчому майбутньому угоду про асоційовану участь України у програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020». Рада асоціації також підкреслила бажання України приєднатися до Програми досліджень та підготовки Євратому (2014-2018) на додаток до програми "Горизонт 2020" і розпочати відповідні переговори якомога швидше.

Рада асоціації підкреслила важливість підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС якомога раніше у 2015 році. Рада асоціації підкреслила, що її імплементація передбачена Угодою про асоціацію між Україною та ЄС і є важливим питання порядку денного відносин України з ЄС у транспортній сфері. Рада також підтвердила важливість інтегрування транспортної мережі України в транспортну мережу ЄС TEN-T.

Україна та ЄС відзначили взаємну зацікавленість щодо участі України у програмі «Креативна Європа», скоріш за все, з 1 січня 2015 р. Вони закликали зацікавлені культурні та творчі організації використовувати можливості Програми для розвитку транснаціонального співробітництва між культурними та творчими акторами, а також можливості для транснаціонального розповсюдження культурних і творчих робіт та мобільності фахівців у цій сфері.

Рада асоціації створила інституційні рамки для поглибленої співпраці шляхом ухвалення Правил процедур Ради асоціації та Комітету асоціації та його підкомітетів.

Рада асоціації привітала досягнутий прогрес з оновлення Порядку денного асоціації Україна – ЄС та підтвердила готовність схвалити цей документ у найближчому майбутньому як важливий інструмент для сприяння імплементації та моніторингу Угоди про асоціацію, шляхом створення практичної основи, за допомогою якої могли б бути реалізовані всі цілі політичної асоціації та економічної інтеграції, а також через формулювання списку пріоритетів для спільної роботи по кожному сектору.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux