• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
ПАМ’ЯТКА ЩОДО УЧАСТІ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ У ПОЗАЧЕРГОВИХ ВИБОРАХ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ НА ТЕРИТОРІЇ РФ
Опубліковано 23 вересня 2014 року о 13:28

 ПАМ’ЯТКА

ЩОДО УЧАСТІ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ У ПОЗАЧЕРГОВИХ ВИБОРАХ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ НА ВИБОЧИХ ДІЛЬНИЦЯХ, УТВОРЕНИХ ПРИ ПОСОЛЬСТВІ ТА ГЕНЕРАЛЬНИХ КОНСУЛЬСТВАХ УКРАЇНИ

В РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

 

Згідно із Законом України „Про вибори народних депутатів України” позачергові вибори народних депутатів України на закордонних виборчих дільницях, утворених при Посольстві та Генеральних консульствах України в Російської Федерації відбудуться 26 жовтня 2014 року з 8.00 до 20.00 за місцевим часом.

На території Росії утворені закордонні виборчі дільниці на постійній основі при Посольстві України в Російській Федерації - № 900075 (125009, м.Москва, Леонтіївський провулок, 18), при Генеральних консульствах України в Ростові-на-Дону - № 900077 (34082, м.Ростов-на-Дону, провулок Халтуринський, 28/40), в Санкт-Петербурзі - № 900078 (191124, м.Санкт-Петербург, вул.Бонч-Бруєвича, 1-В);  в Нижньому Новгороді - № 900115 (603000, м.Нижній Новгород, вул.Короленка, 29), в Єкатеринбурзі - № 900117 (620151, м.Єкатеринбург, вул.Гоголя, 15) та в Новосибірську - № 900118 (630099, м.Новосибірськ, вул.Сім’ї Шамшиних, 30).

Народні депутати України обираються громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Право голосу на виборах народних депутатів України на закордонних виборчих дільницях мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося вісімнадцять років і які проживають або на день проведення голосування на виборах народних депутатів України перебувають на відповідній території іноземної держави.

Документами, які підтверджують особу та громадянство України виборця на виборах народних депутатів України і є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонних виборчих дільницях, утворених при Посольстві та Генеральних консульствах України в Російській Федерації є:

- паспорт громадянина України (внутрішній національний паспорт);

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- дипломатичний паспорт;

- службовий паспорт.

Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців. Кожний виборець голосує на виборах особисто. Голосування за інших осіб, а також передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється.

Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці. Відповідно до статей 27, 28 Закону України „Про Державний реєстр виборців” (далі – Закон) для підготовки та проведення голосування на виборах Президента України, орган ведення Реєстру в МЗС України складає на основі відомостей Реєстру списки виборців для кожної закордонної виборчої дільниці. При цьому до списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці, виборча адреса яких відповідно до відомостей Реєстру відноситься до цієї виборчої дільниці. Тобто до списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці не у зв’язку з їх перебуванням на консульському обліку, а за їх виборчою адресою, яка відповідно до відомостей Реєстру відноситься до цієї виборчої дільниці.

Положеннями статей 19, 20 Закону встановлено, що виборець, який проживає чи перебуває за межами України, може звернутися із заявою до відповідної закордонної дипломатичної установи щодо свого включення до Реєстру, зміни його персональних даних у Реєстрі, в тому числі щодо зміни виборчої адреси, а також чітко визначено порядок звернення. Відповідну інформацію, включаючи форми заяв (мають подаватися заздалегідь), розміщено на веб-сайті МЗС України у розділі „Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном” за адресою: http://www.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/golsua

Для зручності виборців на офіційному веб-сайті Центральної виборчої  комісії „Державний реєстр виборцівwww.drv.gov.ua впроваджено сервіс “Особистий кабінет виборця”. У „Особистому кабінеті виборця” громадянам надано можливість перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців та про свою виборчу адресу у Реєстрі.

Попередні списки виборців для закордонних виборчих дільниць передаватимуться дільничним виборчим комісіям до 15 жовтня 2014 року включно.

На закордонній виборчій дільниці виборець особисто до 20 жовтня 2014 року включно може подати заяву до відповідної дільничної виборчої комісії щодо неправильностей у попередньому списку виборців, до якої додаються необхідні документи (копії документів). Зазначена заява невідкладно передається через відповідну закордонну дипломатичну установу України органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ.

За наслідками розгляду такої заяви виборця орган ведення Державного реєстру виборців виготовляє уточнений список виборців, який передається дільничній виборчій комісії закордонної виборчої дільниці до 23 жовтня включно.

У день голосування зміни до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися головою або заступником голови та секретарем цієї виборчої комісії тільки виключно шляхом виправлення неточностей та технічних описок (неправильне написання прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), дати народження, номера будинку, квартири місця проживання – в разі, якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування). Внесення до уточненого списку виборців у день голосування нових виборців не передбачається.

Кожному виборцю, включеному до списку виборців на відповідній виборчій дільниці до 15 жовтня 2014 року включно дільничними виборчими комісіями буде надіслано іменне запрошення із зазначенням дати проведення голосування, адреси приміщення для голосування, часу початку і закінчення голосування.

Дільничні виборчі комісії закордонних виборчих дільниць при Посольстві та Генеральних консульствах України в Російській Федерації будуть утворені до 10 жовтня 2014 року включно. Про режим їх роботи Посольство та Генеральні консульства України в Російській Федерації повідомлятимуть додатково.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux