• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Жителі східних регіонів України, які тимчасово переміщуються з районів проведення АТО, забезпечені соціальними гарантіями та тимчасовим місцем проживання
Опубліковано 21 серпня 2014 року о 09:46

Жителі східних регіонів України, які тимчасово переміщуються з районів проведення АТО, забезпечені соціальними гарантіями та тимчасовим місцем проживання

З метою соціального захисту жителів східних регіонів України, які тимчасово переміщуються з районів проведення АТО, керівництвом України вживаються такі заходи:

Забезпечення перевезення людей з районів проведення АТО

За даними Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованої території, вже відновлено за тимчасовою схемою 7 із 17 пошкоджених інженерних споруд Донецької, Придніпровської та Південної залізниць.

На Донецькій залізниці відновлено рух за тимчасовою схемою: по залізничному мосту через річку Сіверський Донець на 442 км перегону Ямпіль – Сіверськ; по залізничному одноколійному мосту через річку Євсуг на 958 км дільниці Кіндрашівська Нова – Старобільськ (ст. Городній); залізничний двоколійний міст на 1036 км Слов’янськ – Шпичкине, крім того, відремонтовано пішохідний міст по станції Красний Лиман.

На Придніпровській залізниці відновлено залізничний шляхопровід 252 км Кривий Ріг – Волноваха.

На Південній залізниці – залізничний міст 18 км Безлюдівка – Мохнач, залізничний міст 37 км Харків – Куп’янськ.

За даними Міжвідомчого координаційного штабу, починаючи з 07.07.2014, згідно із заявками регіональних штабів та транзитних пунктів забезпечено перевезення залізничним транспортом 3891 осіб (з них 1416 дітей), у тому числі з 9.00 17.08.2014 до 9.00 18.08.2014 – 60 осіб (з них 13 дітей).

На дільниці залізничного сполучення Луганськ – Ясинувата курсування поїздів тимчасово припинено у зв’язку з військовими діями. Внаслідок цього рух пасажирських поїздів здійснюється в обхід міста Красноармійськ. У приміському сполученні поїзди курсують на дільницях Луганськ – Сентянівка, Луганськ – Мануїлівка.

Внутрішні переміщення громадян

Згідно з оперативною інформацією загальна кількість громадян України, які переселені з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь до інших регіонів України, складає 17 тис. 025 осіб, у тому числі 4 тис. 745 дітей, 1 тис. 196 інвалідів та осіб похилого віку. За добу – 11 осіб, у тому числі 3 дитини.

З району проведення АТО до інших регіонів України переселено 96 тис. 086 осіб, у тому числі 32 тис. 796 дітей, 13 тис. 805 інвалідів та осіб похилого віку. За добу – 583 особи, у тому числі 184 дитини, 183 інваліди та осіб похилого віку.

Всього тимчасово розміщено 113 тис. 111 осіб, у тому числі 37 тис. 541 дитина, 15 тис. 001 інвалід та осіб похилого віку. За добу – 594 особи, у тому числі 187 дітей, 184 інваліди та осіб похилого віку.

Діяльність транзитних пунктів

На кордоні районів проведення АТО ДСНС України розгорнуто 4 транзитних пункти для зустрічі внутрішньо переміщених осіб (далі – транзитний пункт) з розрахунку до 200-400 осіб кожний, а саме:

у Донецькій області – в районі міст Красноармійськ, Волноваха та Маріуполь;

у Луганській області – в районі міста Сватове.

Всього до транзитних пунктів звернулося 4 тис. 484 особи (з них 1 тис. 235 дітей та 99 інвалідів), протягом доби звернулося 68 осіб (з них 13 дітей та 2 інваліди). На цей час у зазначених пунктах перебуває 164 особи (з них 29 дітей та 13 інвалідів), яких забезпечено відповідними умовами для перебування, вирішується питання щодо їх відправки.

На території Луганської області (м. Щастя) з 31 липня 2014 року та Дніпропетровської області (с. Орли Покровського району) з 11 серпня 2014 року розгорнуто 2 пункти для зустрічі осіб, які переміщуються гуманітарними коридорами з району проведення антитерористичної операції.

Сприяння держави щодо вирішення питань зайнятості внутрішньо переміщених осіб

Відповідно до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 198, реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, може проводитись у будь-якому центрі зайнятості, зручному для відвідування, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування особи.

Право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги мають застраховані особи у разі надання необхідних документів для їх реєстрації у центрі зайнятості.

Особи, які не подали необхідних документів для реєстрації, мають право на отримання інформаційно-консультаційних послуг.

В усіх центрах зайнятості забезпечено роботу „гарячої” телефонної лінії служби зайнятості та визначено відповідального фахівця для надання роз’яснень з питань реєстрації, перереєстрації як безробітних в службі зайнятості, призначення матеріального забезпечення на випадок безробіття та отримання соціальних послуг громадянам, які прибувають з АР Крим і м. Севастополя, здійснюється сприяння у підборі підходящої роботи, в тому числі шляхом залучення до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Станом на 14.08.2014 за сприянням у працевлаштуванні до центрів зайнятості звернулися 6 764 особи: 5 619 осіб зі східних регіонів та 1 145 осіб з АР Крим та м. Севастополя. Працевлаштовано 1 055 осіб (268 – з АР Крим, 787 – із східних областей), отримали статус безробітного 3 923 осіб (757 – з Криму, 3 166 – із східних областей), призначено (поновлено) виплату допомоги по безробіттю 3 170 особам.

Реєстрація громадян Сходу за тимчасовим місцем проживання

Державна міграційна служба здійснює реєстрацію людей, які тимчасово проживають на території областей України, у зв’язку з проведенням на Сході України антитерористичної операції. Станом на 15 серпня 2014 року допомогу щодо реєстрації вже отримали 12961 людина. Реєстрацію за місцем проживання отримало 1998 осіб, реєстрацію за місцем перебування – 3802 особи. 862 особи – оформили паспорти громадянина України. 455 людей подали заяви у зв’язку з втратою паспорта громадянина України. 58 осіб оформили тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України. 2633 особи оформили паспорт громадянина України для виїзду за кордон. 385 осіб оформили проїзні документи для дитини та 511 осіб внесли відомості про дітей у паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Пенсійне забезпечення жителів, тимчасово переміщених зі сходу України

Внутрішньо переміщені особи у разі виникнення питань із пенсійного забезпечення звертаються до найближчого управління Пенсійного фонду України.

Зазначеним громадянам забезпечено прийом за місцем тимчасового перебування та розгляд їх звернень у терміновому порядку; за заявою громадян забезпечується переведення пенсійної справи за новим місцем фактичного проживання при пред’явленні паспорта чи іншого документа, який засвідчує особу.

Отримання пенсій за новим місцем фактичного проживання здійснюється за заявою пенсіонера до органів Пенсійного фонду України.

Станом на 14.08.2014 з питань переведення на нове місце перебування пенсійних справ звернулося 37 097 особи, з них 34 725 осіб із східних областей. Включено у відомість по виплаті пенсій 22 889 осіб за тимчасовим місцем проживання та 9 836 за постійним місцем проживання. Виплачено заборгованість по виплаті пенсій за минулий період 4 673 особам (309 особам з АР Крим та 4364 зі східних областей).

Станом на 18 серпня на рахунки поштових відділень та банківських установ перераховано 14,1 млрд. грн. Це кошти, призначенні для здійснення пенсійних виплат у серпні.

Зокрема, фінансування пенсій пошті забезпечено включно по 20 серпня, установам банків – включно по 19 серпня.

Фінансування та виплата пенсій також відбувається у 27 районах та містах Донецької області. Разом з тим, у містах Сніжне, Горлівка, Єнакієве, Жданівка, Кіровське, Макіївка, Торез, Харцизьк, Шахтарськ і Шахтарський район, Ясинувата та Ясинуватський район, а також у місті Донецьк фінансування не здійснюється.

У Луганській області наразі пенсії профінансовані у 13 районах та містах. Водночас в інших населених пунктах регіону відсутній телефонний та електронний зв’язок з більшістю управлінь Пенсійного фонду України та відділеннями АТ „Ощадбанку” в Луганській області. Тому перерахувати кошти для здійснення пенсійних виплат громадянам окремих районів та міст неможливо.

Державна соціальна допомога

Урядом України урегульовано механізм щодо призначення державних допомог за місцем фактичного проживання у разі переїзду до інших регіонів України. З метою надання соціальної підтримки внутрішньо переміщеним особам доручено всім місцевим органам соціального захисту населення забезпечити безперебійну виплату призначених державних допомог, переведення виплати допомоги за місцем фактичного проживання з витребуванням особової справи (у т. ч. в електронному вигляді), а також сприяти у вирішенні питань, пов’язаних із новими призначеннями соціальних виплат.

Всього з питань соціальної допомоги до місцевих органів соціального захисту населення вже звернулося 6 823 осіб, призначено різні види соціальної допомоги 3 253 особам, з них виплачено соціальні допомоги 2 513 особам (1 447 особам з АР Крим та 1066 особам з східних регіонів).

Соціальний захист сімей та дітей

Обласні, міські та районні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді опікуються 10 306 сім'ями східних регіонів України, які мають 12 431 дітей. Для вирішення питань, з якими звертаються сім’ї, працівники центрів здійснюють вивчення потреб та надають їм відповідні соціальні послуги та допомогу.

З метою створення безпечних умов перебування дітей зі східних регіонів до завершення антитерористичної операції Мінсоцполітики звернулося до центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської державних адміністрацій з проханням розглянути можливість розміщення дітей із Донецької та Луганської областей у навчальні та виховні заклади на їх територіях.

З метою унеможливлення ситуації щодо використання дітей в якості „живого щита”, Міжвідомчий координаційний штаб організовує безпечну евакуацію всіх дітей, які перебувають в епіцентрі воєнних дій шляхом відкриття гуманітарних коридорів, забезпечення транспортом.

Станом на 15.08.2014 із закладів соціального захисту дітей (притулки для дітей, центри соціально-психологічної реабілітації дітей), які розташовані в районах проведення антитерористичної операції, евакуйовані всі діти.

Триває робота, щодо організації переселення 119 вихованців Краснодонського дитячого будинку-інтернату та дитячого відділення Ровеньківського будинку-інтернату для осіб похилого віку та інвалідів Донецької області, які безпосередньо перебувають в зоні активних дій антитерористичної операції. На даний момент тривають переговори щодо переміщення зазначених дітей. Шість інтернатних установ Сумської, Харківської та Полтавської областей готові прийняти зазначених вихованців.

З Луганської області до інших областей переїхали 17 дитячих будинків сімейного типу та 26 прийомних сімей, в яких виховується 43 рідних дітей та 130 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Всього -173 дитини.

З Донецької області до інших областей переїхали 28 дитячих будинків сімейного типу та 62 прийомних сім’ї, в яких виховується 78 рідних дітей та 294 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всього – 372 дитини.

Крім того, перевезено 201 особу (у т.ч. 136 дітей) з Шахтарського дитячого будинку-інтернату до Дружківського дитячого будинку-інтернату Донецької області, 416 підопічних Торезького психоневрологічного інтернату до Слов’янського психоневрологічного інтернату. Загалом здійснено переміщення понад 900 осіб в межах Донецької області.

Також з Донецької області 28 підопічних переведено до будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів до інших областей, та здійснено переміщення 360 громадян зазначених категорій в межах Донецької області.

Перевезено 115 підопічних Донецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів. З них 23 особи переміщено в межах Донецької області та 92 особи до будинків-інтернатів Харківської області.

Державна допомога за тимчасовим місцем проживання

Регіональними штабами спільно з місцевими органами виконавчої влади постійно проводиться пошук приміщень для розміщення громадян, здійснюється їх паспортизація та перевірка на відповідність вимогам для тимчасового розміщення людей. На цей час визначено 4 тис. 594 об’єктів різних форм власності, у яких можливе розміщення 31 тис. 342 внутрішньо переміщених осіб.

За медичною допомогою станом на 18 серпня 2014 року за ввесь період звернулося 2724 дорослих та 1923 дитини, які тимчасово переміщені з АР Крим та м. Севастополь та перебувають в областях та у м. Києві. Із них госпіталізовано 340 дорослих і 200 дітей. Взято на медичний облік 2212 дорослих громадян і 1666 дітей. Народилося за зазначений період у жінок-переміщених осіб – 60 немовлят. Проведено зазначеній категорії населення медичних оглядів, флюорографії тощо – 3740.

За медичною допомогою в адміністративних областях та м. Києві із числа тимчасово переміщених осіб з Луганського та Донецького регіонів звернулось (наростаючий підсумок) за весь період: дорослих – 12348 осіб (за добу – 19), дітей – 9927 (за добу – 62). Із них госпіталізовано 2460 (за добу – 57) дорослих і 1718 (за добу – 10) дітей. Взято на медичний облік 5673 (за добу – 0) дорослих громадян і 4065 (за добу – 0) дітей. Народилося за зазначений період у жінок-переміщених осіб – 189 немовлят (за добу – 0). Проведено зазначеній категорії населення медичних оглядів, флюорографії тощо – 11337 (за добу – 8).

Гарячі лінії допомоги

•Для людей, які планують виїхати з району проведення АТО - Міжвідомчий координаційний штаб , Державна служба України з надзвичайних ситуацій: 101, 044-247-30-02, 044-247-32-92, http://www.mns.gov.ua/content/baner.html

•Для отримання інформації від органів виконавчої влади - Урядова гаряча лінія: 0-800-50-73-09

•Для отримання допомоги у працевлаштуванні - Державна служба зайнятості: 0-800-50-50-60; http://www.dcz.gov.ua, http://www.trud.gov.ua та з питань пенсійних виплат - Пенсійний фонд: 0-800-50-37-53; http://www.pfu.gov.ua

•Для отримання соціальної допомоги - Міністерство соціальної политики, 044 289-53-68, http://www.mlsp.gov.ua

•З питань відновлення втрачених документів - Державна міграційна служба: 044-278-50-30; http://dmsu.gov.ua

•Міністерство освіти та науки України – 044 481-32-11

•Гаряча лінія Міністерства охорони здоров’я - 0-800-801-333

Інтерактивний онлайн ресурс для переселенців - http://www.vpo.gov.ua

Корисні ресурси

•Дорожня карта для людей, внутрішньопереміщених в межах країни, для вирішення питань соціального захисту та забезпечення першочергових потреб http://www.mns.gov.ua/files/2014/7/15/dorogn_karta.pdf

•Дорожня карта як знайти роботу внутрішньопереміщеним особам http://www.mns.gov.ua/files/2014/8/7/UNDP_employm_IDPsUkraine.pdf

•Карта ДТЭК про відновлення електропостачання у Донецькій області:

https://mapsengine.google.com/map/viewer?mid=zGJ8Z-UB1UOs.kqTzEHJnzQ0s&hl=ru

Контакт для журналістів

Наталія Бистра, прес-секретар Державної служби України з надзвичайних ситуацій, [email protected], 044 247 32-31, моб +38 050 618 77 81

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux