• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Заява МЗС України у відповідь на «звинувачення» щодо обстрілів території Російської Федерації (укр./рос.)
Опубліковано 13 липня 2014 року о 20:13

Заява МЗС України у відповідь на «звинувачення» щодо обстрілів території Російської Федерації

У зв’язку із поспішними та безпідставними твердженнями МЗС Росії щодо нібито обстрілу українською армією території Російської Федерації, МЗС України офіційно заявляє, що, за даними сил антитерористичної операції, українські військовослужбовці не вели вогню в місцевості, про яку йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства РФ. 

Українські військовослужбовці ніколи не обстрілювали, не обстрілюють і не обстрілюватимуть території сусідньої держави та житлових кварталів. 

Очікуємо від російських властей об’єктивності та неупередженості у своїх оцінках щодо причин трагічного інциденту у м.Донецьк Ростовської області та готові до співпраці в його розслідуванні.

Висловлюємо жаль у зв’язку із загибеллю та пораненнями громадян Росії у м.Донецьк Ростовської області. Хотіли б, щоб МЗС Росії врешті помітило і також висловило жаль з приводу вбивств терористичними озброєними формуваннями українських військовослужбовців та мирних жителів у східних областях України, засудило злочинні дії терористів, змусило їх припинити насильство.

Російська сторона повинна зосередити увагу на виконанні взятих зобов’язань з деескалації ситуації в східних областях України, передусім, забезпечити належний прикордонний контроль для унеможливлення проникнення в Україну з території РФ бойовиків, озброєння, військової техніки.

У цьому контексті висловлюємо протест у зв’язку із спробами вторгнення з території РФ воєнної техніки і найманців у районі українського населеного пункту Ізварино, що мали місце в ніч на 13 липня.

Закликаємо російську сторону припинити провокації, вплинути на терористичні збройні формування для зупинення насильства, від якого страждають також громадяни РФ, провести ретельне розслідування численних випадків порушення з території Росії українсько-російського кордону та притягнути винних до відповідальності. 

 

Заявление МИД Украины в ответ на «обвинения» по обстрелам территории Российской Федерации

В связи с поспешными и безосновательными утверждениями МИД России о якобы обстреле украинской армией территории Российской Федерации, МИД Украины официально заявляет, что, по данным сил антитеррористической операции, украинские военнослужащие не вели огня в местности, о которой говорится в заявлении внешнеполитического ведомства РФ.

Украинские военнослужащие никогда не обстреливали, НЕ обстреливают и не будут обстреливать территории соседнего государства и жилых кварталов.

Ожидаем от российских властей объективности и беспристрастности в своих оценках причин трагического инцидента в г.Донецк Ростовской области и готовы к сотрудничеству в его расследовании.

Выражаем сожаление в связи с гибелью и ранениями граждан России в г.Донецк Ростовской области. Хотели бы, чтобы МИД России в конце заметил и также выразил сожаление по поводу убийств террористическими вооруженными формированиями украинских военнослужащих и мирных жителей в восточных областях Украины, осудил преступные действия террористов, заставило их прекратить насилие.

Российская сторона должна сосредоточить внимание на выполнении взятых обязательств по деэскалации ситуации в восточных областях Украины, прежде всего, обеспечить надлежащий пограничный контроль для предотвращения проникновения в Украину с территории РФ боевиков, вооружения, военной техники.

В этом контексте выражаем протест в связи с попытками вторжения с территории РФ военной техники и наемников в районе украинского населенного пункта Изварино, имевшие место в ночь на 13 июля.

Призываем российскую сторону прекратить провокации, повлиять на террористические вооруженные формирования для остановки насилия, от которого страдают и граждане РФ, провести тщательное расследование многочисленных случаев нарушения с территории России украинской-российской границы и привлечь виновных к ответственности.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux