• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Заява МЗС України у зв’язку з порушеннями Росією державного кордону України (укр./рос.)
Опубліковано 11 липня 2014 року о 18:08

Заява МЗС України у зв’язку з порушеннями Росією державного кордону України (укр./рос.)

МЗС України висловлює рішучий протест проти чергових фактів порушення російською стороною державного кордону України.

Зокрема, 9 липня шість вертольотів МІ-8, МІ-17 та МІ-24 збройних сил Росії незаконно перетнули державний кордон України у районі населених пунктів Станично-Луганське та Іллівка Луганської області.

10 липня вертоліт збройних сил Росії КА-52 на висоті 300 м здійснив проліт над територією України у районі населеного пункту Благовіщенка Луганської області, порушивши повітряний простір нашої держави на глибину в 200 метрів.

Того ж дня з території Росії було порушено повітряний простір трьома безпілотними літальними апаратами.

Такі дії Росії є грубим порушенням її міжнародних зобов’язань, загальновизнаних принципів і норм міжнародного права. Росія продовжує зволікати з тим, щоб змусити підконтрольні їй терористичні збройні формування у східних областях України припинити насильство. Натомість в своїх діях і риториці російська сторона продовжує надавати підтримку терористам і заохочує їх до ще більш рішучих злочинних дій, внаслідок яких гинуть українські військові та мирне населення України. 

Кремль продовжує ігнорувати вимоги України та міжнародного співтовариства. У цій ситуації вкрай потрібні більш рішучі і дієві кроки усіх міжнародних організацій і держав, небайдужих до питань миру і стабільності в регіоні та на європейському континенті, щоб примусити Росію до практичних дій з деескалації ситуації в східних областях України, зокрема, вплинути на терористичні збройні формування з метою припинення вогню та звільнення заручників, а також припинення незаконного проникнення на територію України зброї, військової техніки та найманців з Росії.

***

Заявление МИД Украины в связи с нарушениями Россией государственной границы Украины

МИД Украины выражает решительный протест против очередных фактов нарушения российской стороной государственной границы Украины.

В частности, 9 июля шесть вертолетов Ми-8, Ми-17 и Ми-24 вооруженных сил России незаконно пересекли государственную границу Украины в районе населенных пунктов Станично-Луганское и Ильевка Луганской области.

10 июля вертолет вооруженных сил России КА-52 на высоте 300 м совершил пролет над территорией Украины в районе населенного пункта Благовещенка Луганской области, нарушив воздушное пространство нашего государства на глубину в 200 метров.

В тот же день с территории России было нарушено воздушное пространство тремя беспилотными летательными аппаратами.

Такие действия России являются грубым нарушением ее международных обязательств, общепризнанных принципов и норм международного права. Россия продолжает медлить с тем, чтобы заставить подконтрольные ей террористические вооруженные формирования в восточных областях Украины прекратить насилие. В то же время в своих действиях и риторике российская сторона продолжает оказывать поддержку террористам и поощряет их к еще более решительным преступным действий, в результате которых гибнут украинские военные и мирное население Украины.

Кремль продолжает игнорировать требования Украины и международного сообщества. В этой ситуации крайне нужны более решительные и действенные шаги всех международных организаций и государств, неравнодушных к вопросам мира и стабильности в регионе и на европейском континенте, чтобы заставить Россию к практическим действиям по деэскалации ситуации в восточных областях Украины, в частности, повлиять на террористические вооруженные формирования с целью прекращения огня и освобождения заложников, а также прекращения незаконного проникновения на территорию Украины оружия, военной техники и наемников из России.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux