У поточному році у зв’язку з головуванням України в СНД Раду постпредів очолює Постійний повноважний представник України при координаційних інститутах Співдружності Незалежних Держав І.Бунечко.
У засіданні взяв участь Голова Виконавчого комітету - Виконавчий секретар СНД С.Лебедєв.
Як відомо, на мінському саміті СНД у жовтні минулого року було прийняте рішення про те, що у 2014 році у Співдружності головуватиме Україна. Виступаючи на згаданому засіданні Ради глав держав СНД, Президент України В.Янукович підкреслив, що своє головування Україна має намір спрямувати, насамперед „на забезпечення подальшого поступального розвитку Співдружності Незалежних Держав і зміцнення взаємовигідного співробітництва, що відповідає національним інтересам кожної держави – учасниці”.
Крім цього, Глава Української держави запевнив, що „діяльність України у цій якості будуватиметься на принципах наступності в реалізації прийнятих вищими органами СНД рішень, а також ініціатив, висунутих попередніми головуваннями”.
На засіданні І.Бунечко представив Концепцію головування України в СНД у 2014 році і План заходів щодо її реалізації. У Концепції сформульовані пріоритетні завдання у зовнішньополітичній, економічній, транспортній, енергетичній, гуманітарній, науково-технічній та інноваційній сферах, а також у сфері боротьби з новими викликами і загрозами. План містить близько сорока заходів, що заплановані на 2014 рік в рамках головування України в СНД, зокрема присвячені відзначенню 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
Передбачено проведення низки зустрічей вищих органів СНД. Так, 30 травня у Києві відбудеться засідання Ради глав урядів, а в жовтні - засідання Ради глав держав і Ради міністрів закордонних справ. Саміт глав держав Співдружності, як планується, буде проведений у жовтні у Києві у дні святкування 70-річчя звільнення України від німецько-фашистських загарбників.
Учасники засідання обговорили роль і завдання Ради постійних повноважних представників і Виконавчого комітету СНД у ході виконання всіх заходів у рамках українського головування. Вирішено, що Виконком СНД підготує свій Робочий план заходів щодо надання сприяння українській стороні.
Крім цього, члени Ради постпредів обговорили і затвердили План своєї діяльності на 2014 рік. Цим документом передбачається інтенсивна робота з формування проектів порядків денних засідань вищих органів Співдружності, підведення підсумків цих засідань. Планується регулярно заслуховувати звіти органів галузевого співробітництва, обговорювати хід підготовки і реалізації документів з різних напрямків взаємодії в рамках СНД.
Постійні повноважні представники розглянули пропозиції до проекту порядку денного чергового засідання Ради міністрів закордонних справ СНД, яке заплановане на 4 квітня ц.р. у Москві. Пропозиції, що надійшли, будуть опрацьовані в державах зацікавленими міністерствами і відомствами. Остаточний варіант проекту порядку денного РМЗС планується сформувати на наступному засіданні Ради постпредів, що відбудеться 4 лютого ц.р.