17 серпня ц.р. ракета «Дніпро» успішно вивела на орбіту український супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2», розроблений КБ «Південне» і виготовлений на заводі «Південмаш» в кооперації з іншими українськими підприємствами.
Кооперацією підприємств Росії та Україні у взаємодії з Міністерством оборони Росії та космічними агентствами Росії та України протягом 1992-2003 років була створена ракетно-космічна система «Дніпро» для запусків космічних апаратів на базі технології ліквідованих стратегічних ракет РС-20.
Ракета стартувала з пускової бази «Ясний» (Оренбурзька область, РФ) з вісьмома корисними навантаженнями на борту.
Окрім українського супутника «Січ-2» на орбіту виведено космічні апарати: «Нігерія Сат-2» і «Нігерія Сат-Х» (Нігерія), «РАСАТ» (Туреччина), «ЕДУСАТ» (Італія), «Аппрайз Сат-5» і «Аппрайз Сат-6» (США), а також блок перспективної авіоніки (БПА-2, Україна).
Коментуючи успішне виведення супутників ракетоносієм «Дніпро», Надзвичайний і Повноважний Посол України у РФ Володимир Єльченко зазначив, що відновлення реалізації програми «Дніпро» має величезне політичне та економічне значення, оскільки йдеться про залучення сотень підприємств України та Росії.
«Світ побачив, що можна покладатись на Україну та Росію при запуску своїх супутників. Цим запуском Україна довела, що знаходиться у п’ятірці провідних ракетно-космічних держав світу обґрунтовано. Це можливо лише за співпраці з Росією, адже ракета - українська, територія запуску – російська. Запуск супутників забезпечували ракетні війська стратегічного призначення РФ», - зазначив Посол.
Володимир Єльченко висловив упевненість, що цей запуск має продемонструвати керівництву Росії та України перспективність програми «Дніпро» та необхідність її реалізації на регулярній основі, для чого необхідно підготувати відповідну міждержавну програму на 15-20 років.