Україна розглядає інтеграцію з європейськими структурами та співробітництво в рамках СНД як два взаємодоповнюючих процеси.
Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Рибак, виступаючи перед учасниками Міжнародній парламентської конференції «Роль парламентських організацій у побудові Європи без ліній поділу» у м. Санкт-Петербург (Російська Федерація) у п’ятницю.
«Європа без ліній поділу, Європа, як єдиний демократичний і правовий простір - основна мета і головна місія Ради Європи. Цю мету, я впевнений, поділяють усі держави-члени Ради Європи, парламенти яких представлені на нашій конференції в Санкт-Петербурзі», - сказав він.
«З набуттям незалежності почуття європейської приналежності України вступило в стадію усвідомленого оформлення в державну політику європейської інтеграції», - зазначив В.Рибак. - При цьому Україна розглядає інтеграцію з європейськими структурами та співробітництво в рамках СНД як два взаємодоповнюючих процеси».
В.Рибак зазначив, що посильний внесок у побудову Європи без ліній поділу Україна вносить в міжнародних парламентських організаціях, таких як Парламентська асамблея Ради Європи, Міжпарламентська асамблея держав-учасниць СНД, Парламентська асамблея ОБСЄ.
«Ми розглядаємо свою участь у діяльності міжнародних парламентських організацій не тільки як майданчик для співробітництва між органами законодавчої влади різних країн, але і в більш широкому контексті загальноєвропейського міжпарламентського співробітництва, - заявив він. - Взаємодія парламентів європейських держав у багатосторонньому форматі орієнтована на вироблення рекомендацій і прийняття рішень, спрямованих на побудову Європи без ліній поділу».
«Наша міжнародна парламентська конференція дає хорошу можливість надати «нового дихання» взаємодії європейських держав, нову якість нашим взаєминам у парламентському вимірі», - сказав керівник Українського парламенту.
Під час конференції Голова Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації В.Матвієнко у своєму виступі висловила сподівання, що є усі можливості позбавитися існуючих бар’єрів у взаєминах країн так званого Старого і Нового світу без поділу Європи на «учнів» і «вчителів». Адже, за її словами, «ніхто не може володіти безгрішною демократичною системою, хоча всі ми до цього прагнемо».
Голова Парламентської асамблеї Ради Європи Ж.-К.Міньйон, звертаючись до учасників конференції, закликав представників парламентів «зосередитися на темі наших спільних дій і досягненні спільних результатів, зокрема, створенні Європи без ліній поділу, адже це мета існування Ради Європи, її завдання, яке ставили свого часу її батьки-засновники».
За його словами, об’єднання зусиль МПА СНД і ПАРЄ - «це можливість впевнено просуватися до створення єдиного простору співпраці від Атлантики до Тихого океану, і національні парламенти відіграють тут так само важливу роль». Голова ПАРЄ наголосив на необхідності узгоджувати спільні підходи, «хоча це, можливо, і непросто».
Учора Голова Верховної Ради України також передав на засіданні Ради МПА СНД інформацію про заходи, здійснені в Україні щодо відзначення 150-річчя з дня народження академіка Вернадського. Це було додатком до заходів, які проведені в рамках МПА СНД із вшанування видатного вченого.