• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Україна розглядає інтеграцію з європейськими структурами та співробітництво в рамках СНД як два взаємодоповнюючих процеси - В.Рибак
Опубліковано 12 квітня 2013 року о 10:39

Україна розглядає інтеграцію з європейськими структурами та співробітництво в рамках СНД як два взаємодоповнюючих процеси.

Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Рибак, виступаючи перед учасниками Міжнародній парламентської конференції «Роль парламентських організацій у побудові Європи без ліній поділу» у м. Санкт-Петербург (Російська Федерація) у п’ятницю.

«Європа без ліній поділу, Європа, як єдиний демократичний і правовий простір - основна мета і головна місія Ради Європи. Цю мету, я впевнений, поділяють усі держави-члени Ради Європи, парламенти яких представлені на нашій конференції в Санкт-Петербурзі», - сказав він.

«З набуттям незалежності почуття європейської приналежності України вступило в стадію усвідомленого оформлення в державну політику європейської інтеграції», - зазначив В.Рибак. - При цьому Україна розглядає інтеграцію з європейськими структурами та співробітництво в рамках СНД як два взаємодоповнюючих процеси».

В.Рибак зазначив, що посильний внесок у побудову Європи без ліній поділу Україна вносить в міжнародних парламентських організаціях, таких як Парламентська асамблея Ради Європи, Міжпарламентська асамблея держав-учасниць СНД, Парламентська асамблея ОБСЄ.

«Ми розглядаємо свою участь у діяльності міжнародних парламентських організацій не тільки як майданчик для співробітництва між органами законодавчої влади різних країн, але і в більш широкому контексті загальноєвропейського міжпарламентського співробітництва, - заявив він. - Взаємодія парламентів європейських держав у багатосторонньому форматі орієнтована на вироблення рекомендацій і прийняття рішень, спрямованих на побудову Європи без ліній поділу».

«Наша міжнародна парламентська конференція дає хорошу можливість надати «нового дихання» взаємодії європейських держав, нову якість нашим взаєминам у парламентському вимірі», - сказав керівник Українського парламенту.

Під час конференції Голова Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації В.Матвієнко у своєму виступі висловила сподівання, що є усі можливості позбавитися існуючих бар’єрів у взаєминах країн так званого Старого і Нового світу без поділу Європи на «учнів» і «вчителів». Адже, за її словами, «ніхто не може володіти безгрішною демократичною системою, хоча всі ми до цього прагнемо».

Голова Парламентської асамблеї Ради Європи Ж.-К.Міньйон, звертаючись до учасників конференції, закликав представників парламентів «зосередитися на темі наших спільних дій і досягненні спільних результатів, зокрема, створенні Європи без ліній поділу, адже це мета існування Ради Європи, її завдання, яке ставили свого часу її батьки-засновники».

За його словами, об’єднання зусиль МПА СНД і ПАРЄ - «це можливість впевнено просуватися до створення єдиного простору співпраці від Атлантики до Тихого океану, і національні парламенти відіграють тут так само важливу роль». Голова ПАРЄ наголосив на необхідності узгоджувати спільні підходи, «хоча це, можливо, і непросто».

Учора Голова Верховної Ради України також передав на засіданні Ради МПА СНД інформацію про заходи, здійснені в Україні щодо відзначення 150-річчя з дня народження академіка Вернадського. Це було додатком до заходів, які проведені в рамках МПА СНД із вшанування видатного вченого.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux