Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Питання і відповіді
Опубліковано 12 листопада 2014 року о 15:57

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут.

 

Питання і відповіді

1. Як зареєструвати дитину ?

http://russia.mfa.gov.ua/consular-affairs/services/citizenship/birth

2. Як оформити через Посольство паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи на повернення в Україну, внести до паспортів громадян України відомостей про дітей, які народилися за кордоном ?

http://russia.mfa.gov.ua/consular-affairs/services/passport

3. Як стати на тимчасовий консульський облік ?

http://russia.mfa.gov.ua/mediafiles/sites/russia/files/tko.doc

4. Як стати на постійний консульський облік ?

http://russia.mfa.gov.ua/mediafiles/sites/russia/files/pko.doc  

5. Чи потрібно заздалегідь призначати зустріч (співбесіду) з консулом ?

Консульський прийом проходить з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 13.00 без попереднього запису. Контактна інформація щодо адреси, телефонів, адреси електронної пошти консульського відділу міститься на сайті Посольства.

6. Яким чином підтвердити сімейний стан для реєстрації шлюбу на території Російської Федерації ?

З метою належної реалізації права особи на шлюб Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції від 18.10.2000 № 52/2 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 22.11.2007 №1154/5) та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 22.11.2007 за №1305/14572, визначено підставу підтвердження громадянами України та особами без громадянства сімейного стану для реєстрації шлюбу.

Відповідно до пункту 7 глави 3 розділу ІІІ згаданих Правил громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, для підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу в іншій державі подають засвідчену нотаріально заяву, в якій особа повідомляє про себе, що вона ніколи не перебувала у шлюбі, або про те, що вона раніше перебувала у шлюбі, але зараз її шлюб припинено.

Громадяни України, які проживають за кордоном, для реєстрації шлюбу та підтвердження сімейного стану подають аналогічну заяву, засвідчену посадовою консульською особою (зразок заяви, що подається до консульського відділу ПУ в РФ додається) або нотаріусом про те, що особа не перебуває у шлюбі, виданий компетентними органами країни проживання, який повинен бути належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами. (Документи для подачі в повноважні компетентні органи на території Росії перекладаються з української мови на російську з нотаріальним засвідченням в Російській Федерації. Легалізація документа, виданого компетентними органами в Україні, для використання в Російській Федерації не потребується).

Оформлення такої заяви у дипломатичній установі здійснюється відповідно до Закону України «Про нотаріат» і Положенням про порядок вчинення нотаріальних дій у дипломатичних і консульських установах України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України і Міністерства закордонних  справ України від 27.12.2004 р. №142/5/310.

 7. Де можна отримати інформацію, яка допоможе мені облаштуватися на території України після тривалого перебування за кордоном?

Корисну інформацію громадянам України: для тих, хто повертається до України після тривалого перебування за кордоном, у вигляді інформаційної брошури, можна завантажити тут

Для оформлення відповідного документа за цією заявою заявнику необхідно надати:

 

 1. Заповнений бланк заяви (обов’язковим є заповнення ВСІХ підкреслених полів);

     заява заповнюється українською мовою, ПІБ заявника – у родовому відмінку   

 1. Копії всіх ЗАПОВНЕНИХ сторінок паспортного документа;
 2. Копію документа про розлучення, якщо шлюб раніше укладався;
 3. Копію документа, що підтверджує легальність знаходження на території Російської Федерації (міграційна карта, реєстрація, вид на проживання, патент)

Оригінали всіх документів мати при собі!

 1. Квитанцію про сплату консульського збору (видається на консульському прийомі).

 

Сплата консульського збору  проводиться у будь-якому-відділенні банку Росії по

 квитанції Посольства.

УВАГА! НА РОЗГЛЯД ПРИЙМАЄТЬСЯ ПОВНИЙ ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ.  ДОКУМЕНТ ВИДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО У ПРИЗНАЧЕНИЙ КОНСУЛОМ ДЕНЬ І ЧАС ВИДАЧІ. ПОДАТИ ЗАЯВУ І ОДЕРЖАТИ ДОКУМЕНТ МОЖЕ ТІЛЬКИ ЗАЯВНИК.

 

Питання і відповіді

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux